Grupa Azjatów zrobiła to na Giewoncie. Jak twierdzą w ramach naukowego eksperymentu…

Polskie góry wiele już widziały. Lekkomyślności, głupoty, braku wyobraźni, brawury. Tym razem jednak na Giewoncie doszło do sytuacji zgoła absurdalnej. Grupka Azjatów na jeden z najbardziej charakterystycznych szczytów naszej części Tatr postanowiła wnieść… gigantycznego zęba!

Świadkowie, którzy widzieli tą niecodzienną sytuację opisują, że ząb miał co najmniej 120cm wysokości i około 90cm szerokości. Grupka, która taszczyła go na szczyt była nieźle przygotowana. Mieli specjalistyczny sprzęt – drewniane nosze ułatwiające noszenie, uprzęże alpinistyczne i ubiory przeciwdeszczowe.

 

ZOBACZ TEŻ: Dramatyczna sytuacja na Mount Everest. Wspinacze umierają stojąc w kolejkach na szczyt. Tragiczny bilans to już…

Niestety, nie wiadomo jaki cel miało całe przedstawienie. Świadkowie, którzy widzieli wysiłki Azjatów i zapytali ich o szczegóły, usłyszeli jedynie, że to element projektu naukowego. Jakiego i co on może mieć na celu – możemy tylko się domyślać. Choć kto wie – może za jakiś czas dotrą do nas konkretniejsze informacje?

 

o2.pl foto: pixabayKomentarze