Gruzja chce do NATO i UE

— Zarówno społeczeństwo Gruzji, jak i tamtejsze ugrupowania polityczne są nastawione na integrację z NATO i Unią Europejską – powiedział Paweł Soloch, szef BBN.

Jak informuje serwis prezydent.pl, Paweł Soloch odwiedził kilka państw partnerskich sojuszu. Były to wizyty związane z polityką, jaką prowadzi prezydent Andrzej Duda.

— Była to kolejna wizyta w ramach polityki prowadzonej prezydenta Andrzeja Dudę, który do polityki partnerstw przykłada dużą wagę. Odwiedziłem Jordanię, Finlandię i Gruzję, w przyszłym tygodniu będę w Szwecji – powiedział szef BBN.

W Gruzji Soloch rozmawiał z prezydentem Giorgim Margwelaszwilim, odbył także spotkania w resortach spraw zagranicznych i obrony.

— Moja podróż miała na celu zapoznanie się z oczekiwaniami Gruzji wobec warszawskiego szczytu, podczas którego spotka się komisja NATO-Gruzja na szczeblu ministrów spraw zagranicznych – dodał Paweł Soloch.

Przypomniał, że przed ośmioma laty szczyt NATO stwierdził, że Gruzja w przyszłości zostanie członkiem Sojuszu, ale wojna z Rosją odsunęła tę perspektywę.

Jedni opuszczają UE, drudzy chcą być członkami…

BRKomentarze