Gwiazdor znanego zespołu BUDKA SUFLERA choruje na raka!

Romuald Lipko polski kompozytor i multiinstrumentalista. Jest uznawany za jednego z prekursorów nurtu new romantic. Przez wiele lat uświetniał swoją osobą koncerty zespołu Budka Suflera. Okazuje się, ze słynny muzyk choruje na raka. 

Pięć lat temu Budka Suflera oficjalnie zakończyła swoją działalność jako zespół. Mimo wielu lat przyjaźni relacje między Lipko, a Krzysztofem Cugowskim – wokalistą zespołu nie układają się najlepiej.

Romek Lipko, jeden z najważniejszych twórców Polskiej muzyki rozrywkowej ostatniego półwiecza, kreator drogi muzycznej Budki Suflera, nasz przyjaciel, walczy z chorobą nowotworową. Kilka tygodni temu postawiono wstępną diagnozę. Następnie Romek przebywał w warszawskim szpitalu przy Banacha, a ostatnie dwa tygodnie w klinice w Magdeburgu. To jedyne miejsce na świecie, gdzie podejmuje się walkę z tego typu nowotworami. W Lublinie, Kazimierzu, Warszawie i Magdeburgu byliśmy z nim w stałym kontakcie. Przedwczoraj wróciliśmy z niemieckiej kliniki. Nie nam muzykom relacjonować działania medycyny na najwyższym poziomie, ale zrozumieliśmy jedno. Jest realna szansa zwycięstwa w tej jakże trudnej walce, a stan ducha naszego kolegi jest czynnikiem niezwykle ważnym – taka informacja pojawiła się na oficjalnym profilu zespołu.

Aktualnie trwa zbiórka pieniędzy na poczet leczenia pana Lipko. Muzycy i jego przyjaciele proszą wszystkich fanów o wsparcie finansowe.

Zwracamy się z prośbą do wszystkich, którym piosenki Romka sprawiły kiedykolwiek radość, o choćby malutki, ale szczery gest wsparcia, o króciutką, życzliwą myśl, o pełne uśmiechu wspomnienie samego siebie słuchającego Jego muzyki… – czytamy we wpisie.

Źródło: Facebook

Zdjęcie: Facebook

 

Komentarze