Harry i Meghan pozbawieni tytułów królewskich! TERAZ MUSZĄ SPŁACIĆ….

Brytyjski książę Harry i księżna Meghan nie będą  używać królewskich tytułów, ponieważ nie są już  członkami rodziny królewskiej.

„Książę Harry i księżna Meghan nie będą używać tytułów Ich Królewskich Wysokości (HRH), nie będą formalnie reprezentować królowej ani otrzymywać środków publicznych na pełnienie obowiązków członków rodziny królewskiej” – poinformował Pałac Buckingham.

 

W zeszłym tygodniu Harry i Meghan niespodziewanie ogłosili na Instagramie, że zamierzają zrezygnować z roli wysokich rangą członków rodziny królewskiej. Chcą też sami się utrzymywać oraz planują dzielić czas między Wielką Brytanię i Amerykę Północną. Ich głównym zajęciem ma być fundacja charytatywna.

 

W komunikacie Harry i Meghan zadeklarowali chęć zwrócenia kosztów renowacji Frogmore Cottage i wyjaśniono, że Pałac Buckingham nie będzie obecnie odnosił się do sprawy ochrony pary książęcej. W związku z tym para musi spłacić posiadłość o wartości ok. 2,4 miliona funtów, która pozostanie ich rezydencją w czasie pobytu w Wielkiej Brytanii.

 

ZOBACZ TEŻ:MEGHAN MARKLE WYSTARTUJE W WYBORACH PREZYDENCKICH W USA?

 

Po wielu miesiącach rozmów i niedawnych dyskusji cieszę się, że wspólnie znaleźliśmy konstruktywną i pomocną drogę dla mojego wnuka i jego rodziny. Harry, Meghan i Archie zawsze będą bardzo kochanymi członkami mojej rodziny. Zdaję sobie sprawę z wyzwań, których doświadczyli w wyniku bycia pod intensywną obserwacją w ciągu ostatnich dwóch lat i popieram ich pragnienie bardziej niezależnego życia „- napisała w wydanym oświadczeniu królowa Elżbieta II.

 

 

ZOBACZ TEŻ:Anna STARMACH pokazała MĘŻA! Kim jest Piotr Klusek? (FOTO)

 

Źródło:dziennik.pl

Źródło zdjęć:InstagramKomentarze