HBO tą zapowiedzią ROZGRZEJE DO CZERWONOŚCI wszystkich fanów „Gry o Tron”!

HBO właśnie pracuje nad finałowym sezonem „Gry o Tron”. Czy to oznacza, że w 2019 roku pożegnamy się ze światem wykreowanym przez Georga R. R. Martina? Okazuje się, że… nie!

 

HBO poinformowało, że po ukończeniu prac nad 8. sezonem „Gry o Tron” zamierza zająć się przygotowaniem prequela sagi, który będzie rozgrywał się tysiące lat przed wydarzeniami znanymi z książki.

 

Ale żeby było jeszcze ciekawiej – w sumie może powstać nawet pięć serii bazujących na świecie wykreowanym przez George’a Martina!

 

Co jeszcze ważniejsze – nad pracami ma czuwać sam Martin, wraz z utalentowaną scenarzystką Jane Goldman, która ma na swoim koncie scenariusze do „X-mena” czy „Kingsmana”.

 

HBO już zamówiło pilotażowy odcinek serii. Ma się ona rozgrywać tysiące lat przed wielką wojną o Żelazny Tron, którą znamy z książek i seriali. Konkretnie serial ma być:

 

kroniką zstąpienia świata od złotej Ery Bohaterów do jego najczarniejszej godziny

 

– napisała stacja w oświadczeniu.

 

Musimy jednak uzbroić się w cierpliwość – żaden odcinek serialu nie wyjdzie przed zakończeniem „właściwej” serii „Gry o Tron”. A będzie na co czekać – podobno HBO zamierza przeznaczyć nawet 50 milionów dolarów na pierwszy sezon serialu!

 

 Komentarze