Hejt na Viki Gabor! Żądają 2 lat więzienia

Hejt na Viki Gabor! Żądają 2 lat więzienia

Viki Gabor w ubiegłą niedzielę wygrała Eurowizję Junior śpiewając piosenkę „Superhero”. Tym samym „korona” została w naszym kraju. Gratulowali jej prezydent, premier i wielu Polaków. Lecz nie wszyscy się przyłączyli do życzeń. Duża liczba osób wypowiada się niepochlebnie na temat lauteratki. Okazuje się, że za hejt na Viki Gabor można pójść siedzieć na dwa lata

 

Przypomnijmy: urodziła się ona 24 lipca 2007 roku w Hamburgu. Po narodzinach zamieszkała z rodziną w Polsce, a następnie w Wielkiej Brytanii. Po siedmiu latach ponownie przeniosła się do Polski i zamieszkała w Krakowie. Zwyciężyła drugą edycję talent show The Voice Kids. A tydzień temu młoda piosenkarka romskiego pochodzenia wygrała Eurowizję dla dzieci. Obecnie trwa wielki hejt na Viki Gabor.

 

Sprawą zajął się Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Na swoim profilu na Facebooku czytamy: „Nie milkną echa po wygranej Viki Gabor w konkursie piosenki dziecięcej Eurowizji. Pochwał dla młodziutkiej wokalistki nie brakuje, ale jest też druga strona medalu. Cieniem na olbrzymim sukcesie Viki kładą się rasistowskie wpisy internautów, którzy wytykają jej romskie pochodzenie. Znieważają dziewczynkę z powodu jej pochodzenia etniczego, szydzą z jej wyglądu i miejsca urodzenia. OSTRZEGAMY wszystkich rasistowskich przestępców – Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych przygotowuje już pierwsze zawiadomienia w tej skandalicznej sprawie. Za tego typu wpisy można trafić na 2 lata do więzienia

 

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych przytoczył kilka hejterskich wpisów. Można przeczytać między innymi: „Cyganka urodzona w Niemczech, wychowana w Anglii, wygrała dla Polski… Multi-kulti jak sk******n.”, „Wy się nią jaracie, a to nawet polka nie jest, tylko szwabska cyganka”, „Eliminacje prowadzą ludzie promujący LGBT i multi-kulti… właśnie dlatego, że Viktoria Gabor jest Cyganką z Niemiec, dostała nominację. Gdyby była Polką nie miałaby szans ani na nominację, ani na wygraną”.

 

ZOBACZ TEŻ:  Eurowizja Junior: okropne zarzuty pod adresem Viki Gabor i POLSKI!

 

Jak widać każdy sukces jest powodem nie do krytyki, ale do hejtu na tle pochodzeniowym. Takiej sytuacji nie było przy sukcesie Roksany Węgiel.

 

Źródło: FacebookKomentarze