Hiszpania: Kilkaset osób wyszło z domów i przerwało kwarantannę! Chcieli obejrzeć (…)!

Hiszpania: Kilkaset osób wyszło z domów i przerwało kwarantannę! Chcieli obejrzeć (…)!

Szokujące zachowanie mieszkańców hiszpańskiej miejscowości Beas de Segura położonej w regionie Andaluzja mogło mieć tragiczne konsekwencje. Kilkaset osób wyszło z domów i przerwało kwarantannę tylko po, aby zobaczyć doroczny przejazd lokalnego festynu!

Mimo licznych ofiar koronawirusa w Hiszpanii mieszkańcy hiszpańskiego miasteczkiem Beas de Segura nie wzięli sobie do serca licznych apeli władz państwowych i zorganizowały doroczny festyn. Impreza wywabiła z domów kilkaset osób, które wyszły na ulicę i przerwały kwarantannę. Mieszkańcy chcieli obejrzeć przejazd uczestników zabawy i trochę się rozerwać. Lokalne władze już kilka tygodni wcześniej apelowały do ludzi o rozwagę i poinformowały o odwołaniu festynu. Mimo to kilkuset nieodpowiedzialnych mieszkańców postanowiło zorganizować imprezę. Przejazd samochodów opatrzonych wizerunkami postaci z kreskówek, z których leciała głośna i skoczna muzyka sprawił, że wiele osób wyszło z domów i przerwało kwarantannę.
Szokujące nagranie przedstawiające beztroskich ludzi opublikował jeden z mieszkańców miasta. Na nagraniu widać tłumy rozemocjonowanych osób. Od razu rzuca się w oczy, że żadna z nich nie ma na sobie maseczki ochronnej. Mimo tego, że festyn się odbył to jego uczestnicy mogą ponieść surowe konsekwencje. Impreza została skrytykowana przez lokalne władze, które prosiły mieszkańców Beas de Segura. Jak się później okazało wielu z nich zignorowało słowa włodarzy miasta.

 

źródła: wprost.pl, foto: pixabay.com

 Komentarze