HISZPANIA nie radzi sobie z rekordową liczbą zgonów! Państwo zamierza WSTRZYMAĆ…

W Hiszpanii diametralnie przybywa zmarłych na koronawirusa. Prawie 1000 pacjentów zakażonych Covid-19 znajduje się na oddziałach intensywnej terapii.

„Najwięcej przypadków zachorowań i zgonów zarejestrowano na terenie wspólnoty autonomicznej Madrytu. Dotychczas zmarło tam 498 osób, zaś 6777 zostało zainfekowanych” – powiedział dyrektor rządowego Centrum Koordynacji Ostrzegania i Nagłych Przypadków (CCAES) Fernando Simon

 

Simon poinformował także, że w ciągu ostatniej doby liczba zmarłych w Hiszpanii wzrosła do 767, zaś zainfekowanych do ponad 17,1 tys.

 

Oprócz Madrytu największa liczba zakażonych Covid-19 występuje w Katalonii, Kraju Basków oraz Andaluzji. W czwartek po południu zanotowano tam odpowiednio 2702, 1190 i 1008 pacjentów chorych. Hiszpański rząd rozważa całkowite wstrzymanie ruchu lotniczego.

 

„Nawet jeśli kiedyś taka decyzja zapadnie, to nasi obywatele przebywający poza granicami kraju mogą być spokojni o powrót do kraju. Pomożemy im” zapewniła szefowa MSZ Hiszpanii- Arancha Gonzalez Laya.

 

Według WHO w Chinach, Korei Południowej oraz Singapurze epidemia znacząco słabnie.

 

„W Chinach, Korei Południowej oraz Singapurze wygasła epidemia wywołana przez koronawirusa, ale pojawiły się nowe zakażenia zawlekane przez osoby przyjeżdżające do tych krajów”-wynika z danych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).

 

ZOBACZ TEŻ:Usiłował zarazić koronawirusem jak największą liczbę osób! Sam padł ofiarą choroby!

 

Obecnie najwięcej przypadków zakażeń  koronawirusem jest w Europie. Według Światowej Organizacji Zdrowia, do południa w czwartek na całym świecie zarejestrowano ponad 225,5 tys. zakażeń oraz ponad 9,2 tys. zgonów (licząc od wybuchu epidemii w Chinach w grudniu 2019 r.). Aktualnie na świecie zakażonych jest ponad 130,3 tys. osób, z czego prawie 86 tys. pacjentów wyzdrowiało.

 

 

Źródło:polsatnews/pixabayKomentarze