Hiszpanie OMIJAJĄ kwarantannę! Żeby wyjść z domu wypożyczają…

hiszpanie, hiszpania, kwarantanna

Hiszpanie nie mogą opuszczać kwarantanny bez uzasadnionego powodu. Znaleźli nietypowe rozwiązanie.

 

W Hiszpanii, podobnie jak w Polsce obowiązuje stan zagrożenia epidemicznego. Tam jednak przepisy są ostrzejsze i zabraniają nieuzasadnionego opuszczania domowej kwarantanny pod groźbą grzywny. Hiszpanie znaleźli ciekawy sposób na ominięcie kary.

 

Uzasadnione przypadki, w których można tam wychodzić z domu to wyjścia do pracy, sklepu, apteki, banku lub krótkie spacery z psem. Właśnie wyjścia z czworonogiem stały się inspiracją dla nowych pomysłów na biznes.

 

Nie wszyscy posiadają psy, jednak niemal każdy chciałby zaczerpnąć świeżego powietrza i móc opuścić cztery ściany. Powstały więc specjalne wypożyczalnie psów, dzięki którym każdy ma szansę wyjść na w pełni legalny spacer.

 

Ceny psów są różne i zależą od miasta. Najtaniej można wypożyczyć pupila w Murci, ponieważ tam kosztuje to jedynie 5 euro. Najdrożej jest oczywiście w największych miastach, gdzie ludzie na ogół zarabiają więcej, a także liczba dostępnych psów jest mniejsza. W Pampelunie, lub Barcelonie taka przyjemność kosztuje 25 euro.

 

Ceny zwykle podawane są za godzinę spaceru. Nie wydaje się to najtańsze rozwiązanie na wyjście z domu, jednak nie istnieje ryzyko dostania grzywny. Kara za opuszczanie domu bez powodu może dochodzić do 600 euro.

 

ZOBACZ: Nauczyciele ŁAMIĄ prawo. W czasie kwarantanny NIE mogą…

 

U nas nie podjęto jeszcze aż tak radykalnych kroków. Ciągle możemy zobaczyć nieodpowiedzialne jednostki spotykające się ze znajomymi na świeżym powietrzu. Miejmy nadzieję, że przestaniemy igrać z ogniem i nie wpadniemy na „genialne” pomysły omijania zaleceń rządu, jak robią to Hiszpanie.

 

 Komentarze