Ida Nowakowska krytykuje NIEWIERZĄCE CELEBRYTKI! Po co obchodzą Boże Narodzenie?!

Ida Nowakowska zabrała głos na temat niewierzących celebrytek. Zdaniem gwiazdy TVP nie ma sensu świętowanie Bożego Narodzenia przez takie osoby.

Istota Bożego Narodzenia

Święta Bożego Narodzenia są po Wielkiej Nocy najważniejszymi świętami dla katolików. Czekamy na nie cały rok. Kolacja wigilijna jest wyjątkowa, składa się z 12 dań i gromadzi przy stole bliskie sobie osoby. To ważny moment świętowania narodzin Jezusa i uczestniczenia w Pasterce. W świecie gwiazd i celebrytów są osoby, które świętują Boże Narodzenie, choć są zadeklarowanymi ateistami. Tak jest np. w przypadku Mai Bohosiewicz, które stwierdziła, że jest niewierząca, ale święta traktuje jako okazję do spotkania z rodziną.

Opinia Idy

Ida Nowakowska postanowiła odnieść się do informacji o niewierzących gwiazdach, które świętują Boże Narodzenie, właściwie tylko po to, by spotkać się z rodziną. Gwiazda TVP przyznała, że nie rozumie takiej postawy. Zachęca też sceptyków do poznania historii świata.  Nowakowska powiedziała w rozmowie z Super Expressem:

Wszystkich zachęcam, żeby poznali historię Bożego Narodzenia i się w nią wciągnęli. Myślę, że wtedy zupełnie inaczej będą przeżywać te święta. Zachęcam do tego naprawdę, bo to jest coś przepięknego.

Ida Nowakowska odniosła się też do słów Mai Bohosiewicz, które powiedziała, że dla niej Boże Narodzenie to głównie spotkanie z rodziną. Powiedziała:

Dla mnie te święta bez najważniejszej części, czyli wiary i celebracji przyjścia na świat Jezusa Chrystusa, nie miałyby sensu, bo byłyby to zwykłe spotkania rodzinne, a takie możemy mieć zawsze.

Źródło: Super Express

Zdjęcie: Facebook/ Ida Nowakowska HerndonKomentarze