Idą upały! Temperatura sięgnie nawet 29 stopni! Sprawdź, gdzie!

Mamy jak najlepsze informacje dla osób, które planują wyjazd w przyszłym tygodniu. Nadchodzą upały i prawdziwie letnia aura. Wszystko za sprawą wyżu o nazwie Waltraud.

Zimny maj

Niestety pogoda w maju nas nie rozpieszczała. Było zimno i deszczowo. Teraz na szczęście idą zmiany na lepsze. Pojawi się wiosenna, a nawet letnia aura. Poprawa przyjdzie już z długim weekendem. Jednak najcieplej będzie w przyszłym tygodniu.

Wyż Waltraud

Polska znalazła się właśnie pod wpływem wyżu Waltraud, a ten przesunął się z nad Morza Północnego nad Skandynawię. Początek tygodnia ma być słoneczny i ciepły. Cieplej zacznie się robić od czwartku. Skandynawski wyż już za dwa lub trzy dni przesunie się na wschód. Dzięki temu nad nasz kraj napłynie powietrze ze wschodu, a potem z południa.

Wahania temperatur

Przełom maja i czerwca będzie jeszcze chłodny. Termometry pokażą 15-16 stopni Celsjusza. Jednak ocieplenie przyjdzie wraz z długim weekendem. W ciągu nadchodzących kilku wolnych dni możemy spodziewać się nawet 26 stopni Celsjusza. Kolejne dni będą też ciepło. Jednak już po 10 czerwca temperatura zacznie spadać. Możemy spodziewać się 22-23 stopni Celsjusza.

Gorąco i burze

Portal Fanipogody.pl zapowiada, że w przyszłym tygodniu temperatura sięgnie nawet 29 stopni Celsjusza. Niewykluczone są burze i opady deszczu. Jednak takich burzowych sytuacji ma być znacznie mniej, niż pod koniec maja. Burz możemy spodziewać się w drugiej połowie dnia. Natomiast pod wieczór burze będą ustępować.

Pexels

Źródło: Radio Zet

Zdjęcia: PexelsKomentarze