Ile kosztuje test na koronawirusa? Właśnie pojawił się cennik.

koronawirusa

Szpital Zakaźny w Warszawie wprowadził cennik na test wykrywający obecność koronawirusa. Fachowa nazwa badania to  „Identyfikacja RNA 2019-nCoV metodą PCR”.

Cena za test wynosi aż 500 zł. Trzeba jednak zaznaczyć, że osoby, które lekarze podejrzewają o chorobę, przechodzą badanie za darmo. W Polsce mamy jedynie dwa laboratoria diagnostyczne, które posiadają testy na koronawirusa. Premier Mateusz Morawiecki podkreślił na konferencji prasowej, która odbyła się 24 lutego br., że powstaje kolejnych sześć nowych specjalistycznych miejsc. Na stronie Ministerstwa Zdrowia możemy znaleźć listę oddziałów zakaźnych. Do nich powinny się zgłaszać osoby, które zauważają u siebie niepokojące symptomy charakterystyczne dla wirusa m.in. kaszel, podwyższona temperatura ciała (38’ Celsjusza) oraz duszności.

 

ZOBACZ TAKŻE: TYLE może zarobić Fury za kolejną walkę! Tę kwotę ciężko sobie wyobrazić.

 

W związku z podejrzeniem zarażenia koronawirusem obecnie przebywa na szpitalnej obserwacji 20 osób. 14 objęto kwarantanną a 681 jest w kontakcie z Państwową Stacją Sanitarną. Koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Objawia się ona najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni, zmęczeniem. Ciężki przebieg choroby obserwuje się u ok.15-20% osób. Do zgonów dochodzi u 2-3% osób chorych.

Epidemia, która prawdopodobnie rozpoczęła się pod koniec 2019 roku w chińskim mieście Wuhan, doprowadziła już do śmierci ponad 2,6 tys. osób w Chinach kontynentalnych. Do wtorku w całym kraju zakażenie wykryto u ponad 77,6 tys. osób. Obecnie liczba zarażonych koronawirusem wynosi 80350. Liczba ofiar śmiertelnych to 2705 osób a 27 878 osób uznano za wyzdrowiałych.

 

fot. pixabayKomentarze