Ile wynosi majątek Morawieckiego i jego żony? Kwota POWALA!

Majątek premiera Mateusza Morawieckiego i jego żony Iwony, robi ogromne wrażenie. Sięga aż 40 milionów złotych. Małżeństwo od kilku lat ma jednak rozdzielność majątkową. Morawieccy inwestują głównie w nieruchomości.

Podział majątku

Iwona i Mateusz Morawieccy w 2013 roku podpisali umowę o podziale majątku. Efektem jest taki, że premier Morawiecki nie musi już wykazywać w swoich oświadczeniach majątkowych, majątku swojej żony Iwony. Ta głównie posiada nieruchomości.

Dziennikarskie śledztwo

Dziennikarze portalu Wirtualna Polska ustalili, które nieruchomości przed podziałem majątku Morawieckich, należały do premiera polskiego rządu. Dziennikarze dowiedzieli się też, jakie nieruchomości posiada Iwona Morawiecka. Szymon Jadczak i Patryk Słowik, autorzy materiału, przekonywali:

Uznaliśmy, że realizujemy w ten sposób ważny cel społeczny. Premier wielokrotnie podkreślał, że jawność życia publicznego, jest dla niego szalenie istotna.

24 księgi wieczyste

Dziennikarze Wirtualnej Polski odnaleźli Iwonę i Mateusza Morawieckich w 24 księgach wieczystych. Premier posiada między innymi: dom w Dębkach o wartości około 3,5 miliona zł, dom w Golędzinowie pod Wrocławiem warty ok. 2 mln zł, mieszkanie na warszawskim Mokotowie o wartości 1,1 mln zł. Natomiast majątek wspólny małżeństwa Morawieckich, to tylko: segment we Wrocławiu o wartości 1,35 mln zł. Do majątku żony, Iwony, należą między innymi: dwie działki na wrocławskim Oporowie o wartości ok.13 mln zł, mieszkanie przy wrocławskim rynku warte 700 tyś. zł czy mieszkanie na Mokotowie warte 5,5 mln zł.

mateusz morawiecki
Facebook/Mateusz Morawiecki

Ale majątek!

Szacuje się, że łączna wartość nieruchomości Morawieckich opiewa na kwotę 31,3 mln zł. Dziennikarze Wirtualnej Polski nie mają pewności czy dotarli do informacji o wszystkich nieruchomościach premiera i jego żony, Iwony Morawieckiej. Majątek Morawieckich może być znacznie większy. Szacuje się, że nieruchomości, które w swoim materiale wykazali Szymon Jadczak i Patryk Słowik, są warte ponad 40 milionów złotych.

Źródło: Wirtualna Polska

Zdjęcia: Facebook/Mateusz MorawieckiKomentarze