Ile zarabiają w Polskim Radiu? Za taką pensję można żyć jak król!

Polskie Radio cały czas traci na popularności. Jednak nie ma to żadnego wpływu na wysokości pensji prezes tego publicznego nadawcy. Agnieszka Kamińska zgarnia fortunę.

Nagrody dla pracowników

Jak donosił portal wirtualnemedia.pl, pracownicy Polskiego Radia w zeszłym roku otrzymali 3,2 mln zł. Natomiast średnie miesięczne zarobki w rozgłośni wyniosły 8,4 tyś. zł brutto. Dziennikarze mogli liczyć na 10,73 tyś. zł, a pracownicy wyższego szczebla na niemal 16 tyś. zł.

Pensja pani prezes

Zarząd Polskiego Radia jest jednoosobowy. Prezesem rozgłośni jest tylko i wyłącznie Agnieszka Kamińska. Jak wyliczył serwis wirtualnemedia.pl, jej pensja w zeszłym roku  wyniosła 404 tyś. zł brutto. Wynika z tego, że miesięcznie, Agnieszka Kamińska zarabiała niemal 34 tyś. zł brutto. Według obowiązujących przepisów jest to siedmiokrotność średniej miesięcznej pensji. Natomiast na pensje członków rady nadzorczej wydano 173 tyś. zł. brutto.

screen YouTube/Telewizja Republika

Reporterka i reportażystka

Kamińska wcześniej w Polskim Radiu pracowała jako reporterka i reportażystka. Zajmowała się głównie reportażami historycznymi, pracowała też w TVP Historia. Jest adiunktem w Katedrze Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu SWPS w Warszawie. Jest tez dyplomowanym logopedą. Aktualnie jest czwartym prezesem Polskiego Radia od czasu wymiany przez Prawo i Sprawiedliwość, władz mediów publicznych od 2016 roku. Odkąd Kamińska zarządza Polskim Radiem rozgłośnia traci na popularności i odnotowuje najniższą słuchalność w swojej historii. Najgorzej w rankingu wypada Program Pierwszy Polskiego Radia i kultowa wcześniej, Trójka.

Dziennikarze odchodzą

Agnieszka Kamińska funkcję prezesa Polskiego Radia pełni od stycznia 2020 roku. Od czasów nastania jej rządów z Polskim Radiem pożegnało się wielu dziennikarzy, którzy w rozgłośni pracowali od kilkudziesięciu lat. Szeregi Polskiego Radia opuścili między innymi: Wojciech Mann, Marek Niedźwiecki, Piotr Kaczkowski, Kuba Strzyczkowski czy Piotr Metz.

Źródło: o2

Zdjęcia: screen YouTube/Telewizja RepublikaKomentarze