IMGW podało prognozę na najbliższe dni. Jesień nas zaskoczy!

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przedstawił prognozę pogody na najbliższe dni. Okazuje się, że jesień mocno nas zaskoczy.

W najbliższych dniach za pogodę w Polsce będzie odpowiadał niż z Bałkanów, który kieruje do naszego kraju dość ciepłe i wilgotne powietrze z rejonu Morza Czarnego.

– W poniedziałek i wtorek deszczowo w południowej połowie kraju, pogodnie na północy. W strefie opadów najchłodniej: 14°C, 16°C, na północy kraju do 19°C, w rejonach podgórskich około 12°C – podało IMGW.

W środę i czwartek na południu i wschodzie Polski będzie pochmurno z opadami deszczu. W pozostałej części Polski zobaczymy więcej słońca. Temperatura wyniesie od 14°C na południowym wschodzie do 20°C na zachodzie, na Pogórzu Karpackim i Podkarpaciu od 11°C do 14°C.

https://twitter.com/IMGWmeteo/status/1310504579369496577

Noce będą ciepłe – od 7°C do 13°C. IMGW ostrzega jednak przed mgłami.

Pod koniec tygodnia w niektórych miejscach kraju spadnie deszcz, ale nie będą to silne opady.

 

Zobacz: DODA jest chora.  Zamieściła przejmujące VIDEO!

 

Fot. Pixabay

W piątek pochmurno. Będzie padać. Temperatura od 13°C do 17°C.

– W sobotę i niedzielę spodziewamy się napływu cieplejszego powietrze znad południowej Europy. Przyczyni się do tego głęboki i aktywny niż w rejonie Wysp Brytyjskich. Wzrośnie prędkość wiatru, w Tatrach powieje halny – czytamy w prognozie instytutu.

W tych dniach na północy i zachodzie Polski pojawi się słaby deszcz, a na południu kraju będzie słonecznie z temperaturami do 24°C.

Zobacz także: Mógł umrzeć we własnym domu. Zamknął drzwi i…

Fot. PixabayKomentarze