Internauci MIAŻDŻĄ arcybiskupa! „Powinno się już go dawno…”

Nie milkną echa wokół kontrowersji związanych z Leszkiem Sławojem Głódziem. Arcybiskupa oskarża jego najbliższe otoczenie: współpracownicy, księża oraz klerycy.

 

Wszystko za sprawą jednego materiału wyemitowanego w telewizji TVN. Hierarcha został w nim przedstawiony jako gnuśny, butny i arogancki człowiek. A według świadków Głódź miał wykorzystywać swoje wpływy oraz władzę. Chodziło też o bezwzględne posłuszeństwo.Wręcz często niezrozumiałe i nieetyczne. O co więcej oskarża się arcybiskupa?

ZOBACZ TEŻ: Władza ma przechlapane! Protestujący prawie rozerwali panią burmistrz na strzępy!

Wszyscy jego współpracownicy byli zastraszeni. Wielu nie chce komentować sprawy z obawy przed ewentualną karą wymierzoną przez biskupa. Jeden z nowo wyświęcony ksiądz, został skierowany do pracy w pałacu arcybiskupa Głódzia. A tego wulgarnego zachowania nie zapomni na długo.

Któregoś dnia (…) zapytał mnie arcybiskup: „Gdzie byłeś?”. Odpowiedziałem: „Robiłem zaopatrzenie rezydencji w kilku marketach”. Arcybiskup zareagował krzykiem: „Nie pie***l. Rozjeżdzasz się gdzieś po diecezji. Masz za dużo czasu”. Od tej pory arcybiskup przestał się hamować – mówił były współpracownik hierarchy

Internauci jednak nie odpuścili tego aroganckiego zachowania. Sami komentują tę sprawę z wielkimi emocjami. Pod artykułami o arcybiskupie można przeczytać (pisownia oryginalna):

  • Kościół ubogi? Popatrzcie na jego rezydencję (VeniVediVici)
  • Nie dziwię się,że młodzież po bierzmowaniu przez takiego biskupa odchodzi z KK. Nie ma przy takim bierzmowaniu DUCHA ŚWIĘTEGO (Sabina Gromnicka)
  • Przez takiego jak Glodz i Rydzyk ludzie odchodza od Kosciola!!!Jakie to PRZYKRE (stary SB) (Lucyna Kleina)
  • W latach 90′ slużylem w Kompanii Reprezentacyjnej WP, co niedziele po Mszy Sw w katedrze Wojska Polskiego polewałem mu i jeszcze kilku politykom wodke na przemian z whysky (Seba Pietrzak)
  • Wywalic dziada na zbity pysk (Grazyna Plaier)
  • Takich Ojcöw to dawno powinni pogonic. A co on ma wspölnego z Bogiem. Tylko kasa i dobra materialne się liczą. Tatusie dążący do władzy i wpływöw w polityce. To jest biskup? A następny z Torunia . Banda !!!!! (Bułeczka Bułeczka)

    Jak widać internauci są bardzo zbulwersowani tą sprawą. Wielu z nich ma nadzieję, że papież Franciszek go zdymisjonuje.
    Źródło: tvn 24. plKomentarze