Internet KPI ze szwedzkiej TOLERANCJI! Tysiące podpisów pod petycją o usunięcie KRZYŻA z narodowej flagi!

To co wielu mówiło w żartach właśnie się ziszcza. Lub ktoś po prostu przygotował dobry dowcip.

 

 

Fundacja Avaaz, która zajmuje się tworzeniem internetowych petycji dotyczących różnych światowych problemów, walcząca z rasizmem i ksenofobią stworzyła nowy projekt. Aktywizując muzułmanów mieszkających w Szwecji rozpoczęła zbiórkę podpisów pod petycją postulującą zmianę państwowej flagi.

 

Zdaniem autorów petycji krzyż jest symbolem przestarzałym, godzącym w dobre imię muzułmanów. Przywołuje on pamięć po wyprawach krzyżowych, w czasie których zginęły „miliony muzułmanów”, a dodatkowo – dziś jest wykorzystywany przez skrajną prawicę i tzw. białych suprematystów.

screenshot

Innymi słowy – krzyż to symbol rasistowski! Autorzy petycji proponują jego zmianę na… półksiężyc. W ten sposób ma zostać okazany szacunek islamowi i ma to być także pochwała różnorodności, która panuje w Szwecji.

 

Petycję podpisało już niemal 4 tysiące osób. Pozostaje mieć nadzieję, że to tylko ponury żart, jednak fundacja ta słynie z podobnych działań. Na polskiej wersji strony na pierwszym miejscu znajduje się aktualnie petycja „Do polskich rasistów”, co ma być odpowiedzią na rzekomo rasistowski i ksenofobiczny Marsz Niepodległości.

screenshoot

Grafika wykorzystana przy petycji wydaje się być przeróbką innego zdjęcia. Miejmy więc nadzieję, że to tylko sprytna próba zażartowania sobie z opinii publicznej. Choć z pewnością wielu muzułmanom mieszkającym w Szwecji krzyż na państwowej fladze przeszkadza.

screenshoot

Akcja spodobała się natomiast wielu polskim internautom, którzy aktualnie pomagają „uszczęśliwić” tolerancyjnych Szwedów swoimi podpisami. Tylko co jeśli granica absurdu zostanie przekroczona i ktoś naprawdę zechce zmieniać narodowy symbol tego kraju? Za jakiś czas może nam już nie być do śmiechu. Wszak już niejednokrotnie rzeczy, które nie mieściły się w głowie po kilku latach stawały się rzeczywistością.

 Komentarze