Iran odrzuca pomoc i OSKARŻA ws. koronawirusa. Znaleźli WINNYCH pandemii

Iran to jedno z państw najbardziej dotkniętych przez koronawirus SARS-CoV-2. Dane, które z niego pochodzą nie mogą być traktowane poważnie, bowiem skala zakażeń i zgonów niemal na pewno jest większa niż oficjalnie raportowana. Mimo tej dramatycznej sytuacji Iran odrzuca oferty pomocy, a co więcej rzuca bardzo poważne oskarżenia szukając winnych tej sytuacji. 

Ajatollah Ali Chamenei, irański przywódca religijny odrzucił pomoc oferowaną przez Stany Zjednoczone w walce z koronawirusem. W kraju tym mamy już ponad 1600 zgonów i co najmniej 21 tysięcy zakażeń SARS-CoV-2. Dodatkowo obywatele państwa nie chcą stosować się do ograniczeń w poruszaniu i kwarantanny. Mimo dramatycznych apeli irańskich naukowców, wieszczących czarne scenariusze, niektórzy irańscy przywódcy zdają się być bardziej zainteresowani szukaniem winnych i teorii spiskowych niż zatrzymaniem epidemii. Co więcej, Ali Chamenei rzucił bardzo mocne oskarżenia szukając winnych takiego stanu rzeczy. Oto kogo oskarża Iran.

 

Być może wasze leki są sposobem na szersze rozprzestrzenienie wirusa. A wysyłani przez was lekarze może mieliby na celu obserwacje efektów trucizny, ponieważ mówi się, że stworzyliście wirusa z myślą o Iranie

– mówił Ali Chamenei 

 

ZOBACZ TEŻ: Miała objawy koronawirusa i UCIEKŁA ze szpitala. Roszczeniowa pacjentka stwierdziła, że…

 

Ali Chamenei przywołał w ten sposób popularną gdzieniegdzie teorię, jakoby to Stany Zjednoczone odpowiadały za rozprzestrzenienie wirusa w Chinach i Iranie, aby osłabić te dwa wrogie USA państwa. Teoria ta jednak chyba nijak się ma do rzeczywistości, biorąc pod uwagę, że wyraźnie już widać, że przez epidemię najmocniej oberwie sama Europa, a być może również i Stany Zjednoczone.

 

ZOBACZ TEŻ: Katastrofalne prognozy dla Iranu. Koronawirus może doprowadzić do najgorszego

 

Irańczycy niezbyt chętnie poddają się kwarantannie i zaleceniom sanitarnym. I to chyba to powinno być największym zmartwieniem władz tego państwa. Na szukanie ewentualnych winnych, gdziekolwiek by oni nie byli, przyjdzie czas, gdy wyzdrowieje ostatni pacjent zakażony wirusem SARS-CoV-2.

 

ZOBACZ TEŻ: Iran ma nietypową prośbę do USA. Wszystko przez epidemię koronawirusaKomentarze