Irytuje cię nieprzyjemny zapach z twojego zlewu! Możesz się go pozbyć prostym, domowym sposobem!

Nie ma osoby, która nie spotkałaby się z problemem jakim jest nieprzyjemny zapach z odpływu zlewu. Chcąc go usunąć sięgamy po wiele metod np. środki chemiczne. Okazuje się, że równie skutecznie można się go pozbyć prostym, domowym sposobem.

Nieprzyjemny, wręcz odrzucający zapach w odpływie zlewowym powstaje przez resztki produktów spożywczych, które do niego trafiają. Jedzenie gnije i sprawia, że z kratki uderza w nasze nozdrza śmierdzący, odrzucający odór. Skutecznych metod na jego pozbycie się jest całe mnóstwo jednak można również zrobić to prostym domowym sposobem, który przede wszystkim jest bezpieczny dla środowiska. Dzięki temu na długi czas pozbędziemy się denerwującego zapachu z odpływu w naszej kuchni czy łazience. O tym, że problem jest mocno irytujący świadczy opinia gospodyń domowych, które uważają go za najbardziej uciążliwy. Za jego powstawanie odpowiada pleśń, która osiada się na resztach pożywienia, które wraz z wodą trafiły do zlewu po umyciu naczyń. 

ZOBACZ:Zgotowała dzieciom prawdziwe piekło! Matka uważała, że przeobraziły się w zombie, więc je (…)!

 

 

Można się go pozbyć na kilka sposobów. Przy użyciu środków chemicznych, które w krótkim czasie całkowicie usuną uciążliwy zapach. Warto jednak pamiętać, że są one bardzo groźne dla naszego zdrowia i szkodzą środowisku. Inną zdecydowanie bezpieczniejszą metodą będzie domowy sposób na pozbycie się smrodu z odpływu zlewowego. Aby wykonać skuteczną miksturę potrzebujemy trzech rzeczy, które znajdziemy w niemal każdym gospodarstwie domowym. Będzie to 100 gramów sody oczyszczonej, szklanka octu z białego wina i pół litra gorącej, przegotowanej wody. Chcą zrobić to raz i porządnie musimy do wrzącej wody wlać szklankę octu i dobrze rozmieszać. Później wsypujemy sodę oczyszczoną do zlewu i zalewamy ją mieszanką gorącej wody z octem. Syczenie w zlewie oznacza, że preparat zaczął skutecznie działać. Pamiętajmy aby nie korzystać ze zlewu przez godzinę, tak aby mikstura przeżarła nieczystości. Po około godzinie spłukujemy zlew wodą i zapach powinien zniknąć!Komentarze