Iwona Wieczorek – jak po 7 latach wygląda PRACA POLICJI!

Pojawienie się nowych okoliczności w sprawie Iwony Wieczorek doprowadziły policję do wznowienia poszukiwań.

 

Sprawa zaginięcia sprzed 7 lat odżyła nie tylko w policyjnych komisariatach, ale również w polskich mediach, a to wszystko za sprawą nagrania, zarejestrowanego prze kamery monitoringu. Obecne funkcjonariusze szukają nowych śladów, przeszukują zagłębienia terenu korzystając z wykrywacza metalu.

 

Do akcji poszukiwawczej zaangażowano również funkcjonariuszy z psami tropiącymi, specjalizującymi się w odnajdywaniu zwłok. Nadmorski park przeszukiwany przez policję to 14 hektarów lasu między plażą a dzielnicą – to właśnie tamtędy mogła przechodzić zaginiona

 

Dziś po 7 latach policja dokładnie przeczesuje teren. Funkcjonariusze są wyposażeni w profesjonalne urządzenia pomiarowe, GPS-y oraz szczegółowe mapy. Gdy teren nieco przeschnie policja użyje georadaru. W ramach policyjnej akcji teren został zabezpieczony. W sumie zaangażowano 20 policjantów, wśród nich są technicy, specjaliści z wydziału dochodzeniowo-śledczego oraz ”Łowcy głów”.

 

Policja szuka również mężczyzny z ujawnionego w ostatnim czasie nagrania, pochodzącego z kamer monitoringu. O czym dokładniej pisaliśmy TUTAJ!

 

Zaginięcie w 2010 roku poruszyło całą Polskę. Z nocy 16 na 17 lipca dziewczyna była na imprezie w jednym z sopockich klubów. Mimo, że przebywała tam ze znajomymi postanowiła samotnie opuścić klub i wrócić do domu. Ostatni raz widziano ją w okolicach 63 wejścia na plażę. 

 

 

źródło: tvn24

kgKomentarze