Jacek Kurski CIESZY SIĘ jak dziecko! Ale NOWINA!

Prezes TVP Jacek Kurski cieszy się jak dziecko! Ale nowina! Co się stało?

Telewizja Polska kupiła wyłączne prawa do transmisji spotkań reprezentacji Polski w piłce nożnej w trzech cyklach eliminacyjnych do EURO 2024 i 2028, Mistrzostw Świata 2026 i w trzech edycjach Ligi Narodów. TVP pokaże też turnieje finałowe Mistrzostw Europy w 2024 i 2028 roku.

Zobacz także: Premier nie ma wątpliwości! Wprost wypowiedział się o epidemii!

– Mecze piłkarskiej reprezentacji to nie tylko wydarzenia sportowe, ale przede wszystkim wyjątkowa okazja do przeżywania i manifestowania narodowej wspólnoty. Trwająca od ponad roku pandemia koronawirusa uniemożliwia organizację wielu sportowych imprez. Reżim sanitarny wyklucza również możliwość tradycyjnego przeżywania sportowych emocji na stadionach i w strefach kibica. Fakt ten stał się dla nas dodatkowym impulsem do działania i nabywania kolejnych praw telewizyjnych. Telewizja Polska po raz kolejny sprostała wyzwaniu i zakupiła najważniejsze licencje piłkarskie aż do 2028 roku – cieszy się Jacek Kurski, Prezes Telewizji Polskiej

Z transakcji zadowolony jest też Zbigniew Boniek, prezes PZPN. Wychwalał TVP pod niebiosa! Komplementom nie było końca.

– Nasza federacja z przyjemnością przyjmuje informację, że Telewizja Polska będzie pokazywać mecze narodowej reprezentacji Polski przez następne siedem lat. Patrząc na historię polskiego futbolu widzimy, że telewizja publiczna była zawsze blisko naszej kadry. Cieszymy się, że największy telewizyjny partner reprezentacji j zagwarantuje wszystkim kibicom wysoką jakość przekazu i możliwie najszerszy dostęp telewidzów do meczów drużyny narodowej – powiedział Zbigniew Boniek.

Co na to kibice? Tu zdania są podzielone. Niektórzy nie chcą oglądać meczów w TVP. Nie będą mieć jednak wyboru…

Zobacz także: Doda weszła w nowe relacje! POKAZAŁA bliskie jej osoby!

Fot. TVP

Źródło: TVPKomentarze