Jacek Kurski nie spodziewał się, że w Zakopanem spotka go TO!

Za nami już udana imprezowa sylwestrowa. Sylwester w Zakopanem przeszedł już do historii. Ale czy Jacek Kurski spodziewał się, że …

 

Jacek Kurski – prezes Telewizji Polskiej to ojciec chrzestny „Sylwestra Marzeń” w Zakopanem. TVP 2 transmitowała tę ogromną imprezę na żywo. Pojawiły się takie gwiazdy jak Natalia Oreiro, Zenon Martyniuk, Maryla Rodowicz, Boys. Także Weekend, Kombi, Bayer Full, Siostry Szydłowskie, Roksana Węgiel czy Viki Gabor.

 

Dla prezesa Telewizji Polskiej to ogromny sukces, bo udało się po raz kolejny wręcz zmiażdżyć konkurencję. „Sylwester marzeń” w TVP 2 był najchętniej oglądanym programem w noc sylwestrową. Jak poinformował prezes TVP na swoim profilu w mediach społecznościowych: „Tłumy pod sceną w Zakopanem i rekord przed telewizorami: pik 8,015 mln o 22.43 na Z. Martyniuku. Sylwester śr: TVP2 6,06 mln (pik 8,015); Polsat 2,1 (pik 2,8 mln); TVN 1,3; (pik 2,08 mln). #SylwesterMarzeń to nowa polska tradycja. Dziękujemy widzom TVP za to wspaniałe zwycięstwo!”

 

Okazuje się, że dla Jacka Kurskiego receptą na sukces jest muzyka disco-polo. Jak sam przyznał: „ta muzyka, która przez lata była wypychana z mainstreamu, pogardzana, stygmatyzowana, muzyka taneczna zwana potocznie disco polo. Okazuje się, że jeżeli jest dobrze zbalansowana z innymi gatunkami muzycznymi, z klasycznym popem, z dodatkiem bardzo dobrych, wiarygodnych wykonawców z europejskiej czy nawet światowej sceny muzycznej, to tworzy wszystko balans, który jest idealną mieszanką dla naszych widzów, która zaspokaja po prostu wszystkie gusta, wszystkie wrażliwości”.

 

Jak podaje TVP INFO: „W strefie imprezy masowej przy sylwestrowej estradzie na Równi Krupowej Nowy Rok witało 28,7 tys. osób. A wokół sektorów zgromadziło się dodatkowo 38 tys. imprezowiczów”. To naprawdę bardzo imponujący wynik, co czyni z TVP króla imprezy!

 

ZOBACZ: Myślał, że jego siostra JEST BOGATA, BO PRACUJE W BANKU! Gdy poznał prawdę… PRAWIE ZEMDLAŁ!

 

 

A wy z którą stacją telewizyjną spędziliście ostatnią noc w roku? Który, waszym zdaniem, wokalista wypadł najlepiej? Która piosenka okazała się wielkim hitem tego Sylwestra? Koniecznie podzielcie się swoimi opiniami w komentarzach!

 

Źródło: TVP INFO, Twitter

Komentarze