„Pojedynek filmów o pedofilii”. Zobacz JAK Jacek Kurski odpowiada internautom!

Po emisji filmu Sylwestra Latkowskiego pt. Nic się nie stało, Jacek Kurski opublikował post na Twitterze.

W swoim wpisie Kurski zadowolony chciał się pochwalić dobrą oglądalnością filmu Latkowskiego. Zamiast jednak podać sam wynik, postanowił porównać Nic się nie stało z filmem Zabawa w Chowanego braci Sekielskich.

 

Wygrany pojedynek?

Jednak Jacek Kurski zrobił to w sposób, który wywołał oburzenie. Chodziło o słowo „pojedynek”. W tweecie napisał:

 

Pojedynek filmów o pedofilii w telewizji linearnej: 20.05. Nic się nie stało (TVP1) 3,5 mln; Debata po filmie 2,6 mln. 21.05. Zabawa w chowanego (TVN) 1,9 mln.

 

Internauci zwrócili uwagę właśnie na słowo „pojedynek” i to, że – jak widać – Jacka Kurskiego interesuje tylko wynik, a nie sam problem pedofilii. I to pomimo całej misyjności telewizji publicznej.

 

>>>”Nic się stało” Latkowskiego. Zobacz CAŁY film! (VIDEO)

 

Niefortunnie

W efekcie Jacek Kurski zmienił treść wpisu podając tylko wynik oglądalności. Zamieścił też drugi post, tłumacząc się z wcześniejszej wpadki:

 

Określenie „pojedynek” w poprzednim tweecie było niefortunne w kontekście tematyki. Chodziło rzecz jasna o rutynowe porównanie oglądalności filmów na temat pedofilii. To dobrze, że ten bulwersujący problem społeczny spotyka się z tak dużym zainteresowaniem Widzów.

 

Jednak to tłumaczenie nie przekonało internautów. I tak jedna z osób radzi, by pan Kurski czytał to, co pisze:

 

Ja pisze nieraz durnoty, a w piątki wieczorem to aż się boje TT otworzyć w sobotę. Ale ja Dziad zwykły a Ty musisz pińć razy czytać zanim opublikujesz twita. Rozumisz?!

 

Inny internauta, Damian, sugeruje, że Kurski napisał dokładnie, to co chciał. Bo TVP przecież nie chodziło o los pokrzywdzonych dziewcząt, ale o pojedynek właśnie:

 

pan jest niefortunny. Pan dobrze wiedział co pisze i chciał tak napisac. Wasza Pedofila jest lepsza. Po prostu

 

Kto dba o los dzieci?

Pan Robert pisze o nieludzkim podejściu Jacka Kurskiego:

 

Jakiekolwiek porównanie jest w tym przypadku nie na miejscu. Ale publikując takie zestawienia daje Pan świadectwo temu, że dla Pana jest ważna oglądalność a nie tragedia ludzka.

 

Wiele osób sprowadziło też Jacka Kurskiego na ziemię podając aktualne wyniki oglądalności Zabawy w Chowanego (na 24.05.2020 – jest to ponad 6,6 mln. wyświetleń), które przebijają oglądalność Nic się nie stało.

 

Jak odpowiadał Jacek Kurski? Po edycji pierwszego „niefortunnego” wpisu i wstawieniu drugiego – tytułem wyjaśnienia, Kurski nie dodał już żadnego komentarza.

 

Jak widać w całym tym „pojedynku” zapomniano o sprawie najważniejszej, czyli o problemie, jakim była czy też jest akceptacja wykorzystywania seksualnego dzieci.

 

>>>Sylwester Latkowski i morderstwo? Kuba Wojewódzki przypomniał dziennikarzowi…

 

>>>Borys Szyc nękany przez Sylwestra Latkowskiego! „Koniecznie chciał bym mu…”

 

 

fot. twitterKomentarze