jadowite pająki atakują

Jadowite pająki w szkołach, cztery placówki zamknięte. Wkrótce wylęgną się kolejne!

Jak co roku w czasie jesieni pająki z naszych ogrodów i podwórek szukają ciepłych miejsc do przezimowania. Jednak to co spotkało Brytyjczyków wyjątkowo jeży włosy na głowie. Do czterech szkół we wschodnim Londynie dostały się tzw. fałszywe czarne wody – najbardziej jadowite pająki na Wyspach.

 

Wszystko wskazuje na to, że pająki poczuły się w placówkach tak dobrze, że wkrótce na świat może przyjść nowe i znacznie liczniejsze pokolenie fałszywych wdów! Dwie szkoły podstawowe i dwie szkoły średnie zostały zamknięte, a kilka tysięcy uczniów ma przymusowe wolne. Akcja oczyszczania placówek może potrwać nawet miesiąc.

 

Specjalistom zależy na zlokalizowaniu jaj pająków i ich zniszczeniu. Obecność fałszywych wdów stwierdzono przy okazji rutynowej kontroli.

 

ZOBACZ: Chciał zabić kilka pająków, doprowadził do tragedii!

 

 

Steatoda Nobilis,  to inwazyjny gatunek, który w XIX wieku został przywleczony do Wielkiej Brytanii wraz transportami bananów. Od tego momentu, z roku na rok jest ich coraz więcej.

 

Anglicy nazywają go „fałszywą wdową”, bo jest bardzo podobny do osławionej Czarnej Wdowy – jadowitego pająka, którego jad potrafi bardzo mocno zatruć organizm człowieka. Jad fałszywej wdowy nie jest aż tak silny, ale jej ugryzienie także potrafi być bardzo bolesne – powoduje obrzęk i ból ustępujący zazwyczaj po kilku dniach. Z rzadka dochodzi do reakcji alergicznych, które mogą skończyć się nudnościami, zawrotami głowy i wizytą w szpitalu. Istnieje też zagrożenie zakażenia miejsca ugryzienia i bolesnych powikłań, jednak to również zdarza się rzadko.

 

ZOBACZ: Lubelszczyzna: 6-latek wpadł do maszyny, rozszarpała go na strzępy!

Komentarze