Jak przebiega test na koronawirusa?! TEN filmik pokazuje to KROK PO KROKU! (VIDEO)

Wiele osób zastanawia się jak przebiega test na koronawirusa. Ta kobieta rozwiała wszelkie wątpliwości i pokazała filmik z badania.

Jak wygląda pobieranie próbek do testu na koronawirusa? To pytanie z pewnością zadaje sobie wiele osób. Tenisistka z Rosji, Swietłana Kuzniecowa opublikowała na swoim Instagramie pewien filmik. Nagranie pokazuje jak przebiega test na koronawirusa.

 

Sportsmenka podejrzewała u siebie zakażenie SARS-CoV-2, zakwalifikowała się do wykonania testu. Przebywała w domowej kwarantannie i to właśnie tam przyjechała do niej wykwalifikowana osoba, by pobrać próbki. Na nagraniu poniżej widzimy, jak jedna z nich jest pobierana z nosa a druga z gardła. Trzeba przyznać, że „zabieg” nie wygląda na komfortowy. Każda próbka jest specjalnie zabezpieczana.

 

ZOBACZ TAKŻE: Możesz dostać NAWET 681 ZŁ KARY! Wystarczy, że zapomnisz o tej drobnej opłacie.

 

Na szczęście sportsmenka nie zaraziła się SARS-CoV-2. Tuż po badaniu opublikowała nawet negatywny wynik na obecność wirusa. Warto zwrócić uwagę na to, że osoba pobierająca próbki była ubrana nie tylko w kombinezon, ale też miała na sobie rękawiczki, gogle i maskę. To bardzo ważne aby dmuchać na zimne i traktować potencjalnie zakażonego pacjenta już jako chorego. Wówczas eliminuje się możliwość rozprzestrzenienia się wirusa dalej. Poza tym noszenie maseczki ma też chronić próbki, ponieważ z łatwością może się w nich znaleźć materiał genetyczny pobierającego, który dostanie się tam np. poprzez mówienie czy kaszlnięcie.

ZOBACZ VIDEO:

fot. instagram

Komentarze