Jak przetrwać kwarantannę i nie rozstać się? Oto 6 wskazówek dla PAR!

W czasach kwarantanny i izolacji domowej wiele par może przechodzić kryzys. Zobacz, do jakich wskazówek warto się zastosować, aby nie zwariować. Są naprawdę przydatne!

Choć prawdziwe uczucie powinno przetrwać pomimo trudności, to doświadczenia życiowe mówią, że we wszystkim powinien być zachowany umiar. W momencie, gdy z drugą osobą widzimy się niemal cały czas, związek czy relacja może zostać wystawiona na próbę.

 

Oto 6 przydatnych wskazówek:

 

1.Zrób sobie przerwę. Postaraj się zorganizować tak czas, aby nie przebywać z partnerem 24 h na dobę. W miarę możliwości oboje wyegzekwujcie osobny czas dla siebie w ciągu dnia.

 

2.Zrozum różne strategie radzenia sobie ze stresem. Rzeczą, którą zawsze należy pamiętać i zrozumieć o sobie, to przeświadczenie: „nie jestem tobą”. Kiedy spróbujecie podejść do różnic ze zrozumieniem, uda wam się wykorzystać odmienność waszych podejść.

 

3.Zadbaj o siebie. Bardzo trudno jest traktować życzliwie i z miłością partnera, jeśli sami siebie nie traktujemy z troską. Zadbaj o o codzienne, zdrowe odżywianie, ruch, dostateczną ilość snu itp.

 

4.Przygotuj się na zaostrzenie skoków nastroju. „Kiedy moje obawy się nasilą, mój partner będzie mógł mnie wesprzeć”, „kiedy obawy mojego partnera nasilą się, postaram się być bardziej cierpliwą”.

 

5.My kontra problem, a nie ja kontra ty. Ważne by wspólnie z partnerem szukać rozwiązania w danej sytuacji, a nie traktować go jak wroga. Wspólne działanie pomoże wam się do siebie zbliżyć.

 

 

6.Gdy czujesz, że nadchodzi kłótnia, nie wchodź w nią. W momencie, kiedy twój partner jest zdenerwowany i „zaprasza cię na ring” nie przyjmij tego zaproszenia. Wręcz przeciwnie, wykaż się opanowaniem, spokojem i harmonią. Jeśli takie emocje mu przekażesz on przejmie od ciebie dobrą energię i zamiast kłótni w późniejszym czasie porozmawiacie w spokoju.

 

 

ZOBACZ TEŻ:Co z wycieczką w TATRY? Władze TPT wydały oświadczenie

 

Źródło zdjęcia:pixabayKomentarze