Jak wybrać biustonosz idealny?

Bielizna jest najbardziej intymnym rodzajem naszej garderoby. Ponieważ dotyka ona delikatnych części naszego ciała, zdecydowanie powinniśmy zwracać uwagę na to, jakie materiały i kroje wybieramy. W przypadku biustonoszy istotną kwestią jest także podtrzymanie piersi oraz zapewnienie mniejszego obciążenia naszego kręgosłupa, co przekłada się bezpośrednio na nasz komfort. Poszukując idealnego biustonosza warto zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów. Jak wybrać najlepszy biustonosz na różne okazje? Jakie kroje i tkaniny sprawdzą się najlepiej w codziennym użytku, na randkę lub też podczas treningu na siłowni? O czym powinniśmy pamiętać przy okazji mierzenia i wybierania rozmiaru kupowanego biustonosza?

 

fot. pixabay

 

  1. Dlaczego dobór odpowiedniej bielizny jest ważny?
  2. Biustonosze Ava – jak wybrać rozmiar idealny?
  3. Ava biustonosz – jakie materiały do noszenia na co dzień?
  4. Ava biustonosze – jakie wzory sprawdzą się w zadaniach specjalnych?
  5. Biustonosze sportowe w szerokiej gamie rozmiarów – kiedy warto rozważyć zakup?

 

Dlaczego dobór odpowiedniej bielizny jest ważny?

Bielizna to jeden z tych elementów odzieży, który na co dzień znajduje się najbliżej naszego ciała. Co więcej, ma ona kontakt z jego najbardziej delikatnymi i wrażliwymi częściami. Z tego powodu powinniśmy zwracać uwagę nie tylko na wygląd zakupowanych biustonoszy czy majtek, ale także na to, jakiego są kroju, czy nie sprawiają nam dyskomfortu oraz z jakiego materiału zostały wykonane. Biustonosze przy tym są szczególną kategorią odzieży spodniej, ponieważ nie tylko zapewniają nam komfort, ale także pozwalają na odciążenie kręgosłupa podczas wykonywania codziennych czynności. Jest to bardzo ważne szczególnie dla pań, które mogą pochwalić się dużym – a przez to też cięższym – biustem.

 

Biustonosze Ava – jak wybrać rozmiar idealny?

Wygodny biustonosz to przede wszystkim dobrze dopasowany biustonosz. Dotyczy to nie tylko samego rozmiaru, ale także wyprofilowania miseczek oraz umieszczonych pod nimi drutów, jeżeli preferujemy modele usztywniane. Na rozmiar biustonosza składają się dwa wymiary: obwód pod biustem oraz obwód samej klatki piersiowej. Wraz ze wzrostem tego pierwszego zmienia się także wielkość miseczki, w związku z czym rozmiar D dla obwodu 75 nie będzie taki sam, jak dla obwodu 90. Aby dobrze dopasować bieliznę musimy dokładnie się zmierzyć, najlepiej przykładając centymetr na gołe ciało. Wynik obwodu warto zawyżyć w górę – jeżeli nasz obwód wynosi 73 centymetry, lepszym wyborem będzie zdecydowanie się na rozmiar 75, niż 70. Ta sama zasada dotyczy również miary naszej klatki piersiowej.

 

Ava biustonosz – jakie materiały do noszenia na co dzień?

Bielizna użytkowana często powinna zapewniać nam przede wszystkim maksymalny komfort. Należy wziąć pod uwagę materiały pochodzenia naturalnego, jak na przykład bawełna, które dobrze odprowadzają wilgoć i pozwalają skórze swobodnie oddychać. Jeżeli lubimy koronki, zadbajmy o to, aby były one wygodnie naszyte lub nie dotykały bezpośrednio naszego ciała. Najwygodniejsze biustonosze Ava na co dzień to zwykle modele tzw. full cup, czyli zabudowane, które świetnie sprawdzą się szczególnie w dużych rozmiarach. Dobrym wyborem będzie także half cup, które łatwiej nam będzie dopasować do bardziej wyciętych dekoltów.

 

Ava biustonosze – jakie wzory sprawdzą się w zadaniach specjalnych?

Każda kobieta na romantyczny wieczór chętnie wybierze zmysłową bieliznę. Nie ma w tym nic dziwnego – z jednej strony panie same czują się dobrze w tego typu odzieży, a z drugiej mogą też sprawić radość swojemu partnerowi. Jeżeli biustonosz ma spełniać głównie warunki estetyczne, warto zdecydować się na modele wykonane z większej ilości koronek, tiulu, półprzezroczystych siateczek czy też satyny. Tkaniny te nie przepuszczają powietrza tak dobrze, jak bawełna, jednak z drugiej strony świetnie wyglądają i zapewnią nam wysoki komfort na czas wieczoru i randki. Możemy także zdecydować się na modele semi soft, które podkreślą nasze kobiece kształty i zapewnią jednocześnie wygodę w czasie użytkowania.

 

Biustonosze sportowe w szerokiej gamie rozmiarów – kiedy warto rozważyć zakup?

Współcześnie aktywność fizyczna jest bardzo powszechnym rodzajem hobby. Jeżeli lubimy spędzać czas na siłowni, biegając lub uprawiając inny sport, wykorzystanie biustonosza sportowego będzie bardzo dobrym pomysłem. Jest to opcja dla najbardziej wymagających kobiet, które chcą mieć pełną swobodę podczas ćwiczenia i jednocześnie pragną uniknąć dyskomfortu związanego z treningiem w zwykłym biustonoszu. Wybierając model sportowy powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na to, czy będzie on w stanie utrzymać nasze piersi w miejscu podczas ruchu: biegania, skakania, skłonów i tak dalej. Nie możemy przy tym odczuwać żadnej niewygody – inaczej jego zakup mijałby się z celem. Dla pań o większym biuście bardzo dobrym wyborem są biustonosze z ramiączkami skrzyżowanymi na plecach. Zapewniają one lepsze podtrzymanie, istotnie odciążają kręgosłup oraz pozwalają na większą swobodę i zakres ruchów.

 

 

 


ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Komentarze