Jak zabezpieczyć samochód przed kradzieżą?

Montowane indywidualne zabezpieczenia samochodowe to absolutna konieczność, jeśli chcemy, aby Twój samochód nie padł łupem złodziei. Tylko one są w stanie odstraszyć potencjalnych przestępców lub wydłużyć czas kradzieży, aby stała się ona zbyt ryzykowna. Oto kilka rad jak zabezpieczyć samochód przed kradzieżą.

 

zdjęcie ilustracyjne – pixabay

 

Immobilizer w samochodzie dla przezornych kierowców

Rynek oferuje Ci wiele systemów antywłamaniowych do samochodu. Jednym z nich jest immobilizer CAN. Jego działanie opiera się na wykorzystaniu szyny CAN, która kontroluje przyrządy elektroniczne w aucie.

Montaż immobilizera umożliwia unieruchomienie pojazdu spalinowego, elektrycznego raz hybrydowego. Nikt poza właścicielem nie będzie w stanie odblokować samochodu, gdyż jego odbezpieczenie należy przeprowadzić, wpisując kod. Może on składać się z przycisków i wykorzystywać manetki, proces możesz przeprowadzić też za pomocą zbliżeniowej pastylki lub aplikacji dostępnej do pobrania na smartfona.

Lokalizator GPS wskaże gdzie znajduje się auto

Kierowcy coraz częściej korzystają z nadajnika GPS. Pozwala sprawdzić położenie pojazdu w czasie rzeczywistym i zabezpiecza go przed kradzieżą. Lokalizator GPS należy umieścić w mało widocznym miejscu w samochodzie, tak aby złodziej nie mógł go znaleźć.

Jego działanie jest bardzo proste. Urządzenie wysyła swoją lokalizację ustaloną przez satelitę, następnie dane te są przetwarzane i wysyłane do aplikacji na smartfona. Kierowca dokładnie widzi położenie pojazdu na mapie.

Etui KeyLess

System bezkluczykowego i elektronicznego dostępu oraz uruchamiania samochodu powstał dla zwiększenia komfortu użytkowania pojazdu przez kierowcę. Jednak i ono może być wykorzystane przez złodziei. Kierowcy, którzy nie chcą, aby nikt niepowołany nie otworzył ich samochodu powinni zaopatrzyć się w etui KeyLess. To niewielkie akcesorium, które działaniem przypomina portfele RFID. Potrafi on całkowicie odciąć falę na różnych częstotliwościach i tym samym uniemożliwić przechwycenie sygnału z kluczyka samochodowego przez złodzieja.

Kilka rad jak zminimalizować ryzyko kradzieży samochodu

Chcąc zminimalizować ryzyko kradzieży samochodu, należy się stosować do kilku rad. Pierwszą z nich jest niepozostawianie we wnętrzu auta cennych przedmiotów. Mowa tutaj o telefonie komórkowym, portfelu, czy torebce. Wystawienie kosztownych rzeczy to doskonała zachęta dla złodziei.

Po drugie nie powinieneś zostawiać otwartego samochodu, zwłaszcza z włączonym silnikiem. Chwila nieuwagi może skutkować jego kradzieżą

Powinieneś mieć na uwadze, aby parkować wyłącznie w dobrze oświetlonych miejscach. Najlepiej jest znaleźć miejsce parkingowe strzeżone lub monitorowane.

Ubezpieczenie AC – doskonała ochrona w razie kradzieży

Niestety nawet najnowocześniejsze ubezpieczenia nie dają stuprocentowej pewności, że samochód nie padnie łupem złodziei. Możesz za to zapobiec skutkom kradzieży, wykupując ubezpieczenie autocasco. Pozwala ono otrzymać odszkodowanie w przypadku kradzieży samochodu lub jego zdewastowania. Ubezpieczenie autocasco najczęściej wybierane jest dla nowych lub kilkuletnich samochodów. To wcale nie oznacza, że osoby posiadające pojazdy starsze, nie mogą wykupić takiej polisy.

Kończy Ci się polisa OC samochodu, a może chcesz uchronić się przed skutkami kradzieży poprzez wykupienie autocasco? Skorzystaj z ubezpieczenia LINK4. Odwiedź stronę internetową   towarzystwa i zapoznaj się z jego szeroką ofertą. W razie pytań nasi konsultanci pozostają do Twojej dyspozycji pod numerem 22 4444444. Możesz                również osobiście spotkać się z agentem współpracującym z LINK4.

 

Ubezpieczenie Autocasco dostępne w LINK4 tylko w pakiecie z OC. Szczegółowe informacje o produktach, limitach i wyłączeniach, a także OWU dostępne są na stronie www.link4.pl. Materiał powstał przy współpracy z LINK4.

 

 


ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Komentarze