Jakie są najpopularniejsze książki na prezent pod choinkę?

Już we wtorek niemal wszyscy Polacy zasiądą do wigilijnego stołu. Połamią się opłatkiem i wymienią się prezentami. Wśród nich zapewne będą książki. Zobacz jakie pozycje są tegorocznymi hitami!

 

Święta Bożego Narodzenia w przeciwieństwie do Świąt Wielkanocnych mają to do siebie, że obsypujemy się prezentami. Wśród popularnych skarpetek pod choinką można znaleźć perfumy, odzież, przedmioty codziennego użytku. No i przede wszystkich książki! Właśnie sprawdziliśmy jakie pozycje są obecnie najczęściej kupowane na prezent.

 

Niewątpliwie Literacka Nagroda Nobla pomogła Oldze Tokarczuk. Bo to jej książki świętują największy triumf. Konsumenci najczęściej wybierają „Księgi Jakubowe” oraz „Bieguni”. Na drugim miejscu znalazła się nowa pozycja „Powrót do Jedwabnego” autorstwa Ewy Kurek, Tomasza Budzyńskiego oraz Wojciecha Sumlińskiego. A dla dzieci i młodzieży najchętniej wybierano „Nela w krainie orek”

 

Jak mówi Renek Mendruń, konsultant z Nielson BookScan Polska: „W ogóle chętnie sięgamy po nagradzane książki. Na liście top20 mamy również zdobywcę Nike 2019, czyli Mariusza Szczygła z książką „Nie ma”. Z kolei patrząc na daty wydania książek, widać, że lubimy nowości, szczególnie w przypadku kategorii non-fiction, gdzie nowość wypiera nowość”.

 

ZOBACZ TEŻ: Tak Szwecja radzi sobie z muzułmanami! Zakazali im…

 

A wy jakie książki wybraliście na prezent pod choinkę lub jaką byście chcieli dostać? Koniecznie podzielcie się tytułem w komentarzu!

 

Komentarze