„Jan Paweł II stał się memem”. Katocelebryta z szokującą wypowiedzią!

Tomasz Terlikowski to katolicki dziennikarz i publicysta. Z uwagi na swoją popularność określany także jako katocelebryta.

W ostatnim wywiadzie udzielił zaskakującej wypowiedzi na temat Jana Pawła II. Dlaczego jego zdaniem papież stał się memem?

 

www.facebook.com/tomasz.terlikowski

 

Tomasz Terlikowski (48 l.) sam jest ojcem piątki dzieci. I choć bardzo chroni ich prywatność, to można się domyślić, że najstarsze z nich może mieć ponad 20 lat, a najmłodsze być jeszcze w wieku szkolnym.

Tym samym katocelebryta zna postrzeganie młodych ludzi i właśnie tego tyczy się jego wypowiedź.

 

W wywiadzie dla programu „Didaskalia” Wirtualnej Polski stwierdził:

 

Widzę, że nasze dzieci to pokolenie, które nie doświadczyło Jana Pawła II. Oni żyją poza nim, on jest dla nich przeszłością. Przez to, że my przez 20 lat robiliśmy z niego „kremówkę”, to dla nich on jest memem*

 

Terlikowski nawiązał też do informacji, jakoby Jan Paweł II tuszował sprawy pedofilii:

 

Teraz jednak stoimy przed większym zagrożeniem. Jeśli rzeczywiście politykom uda się zrobić z niego partyjny totem jednego z plemion, to z ich perspektywy on już nie będzie memem, on będzie totemem. To zakopie jego myśl, realne zasługi i prawdziwe życie pod politycznym sporem*

 

Stwierdzenie, że dla młodych ludzi „Jan Paweł II stał się memem” wydawać się może kontrowersyjne. Przypomnijmy jednak, że papież Polak zmarł w 2005 roku, a więc 18 lat temu. Dzieci i młodzież urodzone po tej dacie znając go więc jedynie jako postać historyczną.

 

Zobacz też:

Prawnik ze „Sprawy dla Reportera” WŚCIEKŁY na Ivana Komarenko! „Zapraszam do kancelarii”!

 

* cyt. za natemat.pl

Komentarze