„Dzwonię do Pani, Pana w bardzo nietypowej sprawie”. Janusz Weiss nie żyje.

Janusz Weiss to dziennikarz, artysta kabaretowy i prezenter radiowy oraz telewizyjny. Dziś podano informację o jego śmierci.

Urodził się w 1948 roku, jego tata był Żydem, a mama pochodzenia rosyjskiego. Janusz Weiss chodził do liceum, następnie studiował chemię, później polonistykę. Studiów nie ukończył, nie przeszkodziło mu to jednak w zrobieniu kariery w mediach.

 

fot. https://www.facebook.com/tomasz.zylewicz

 

Realizował się w kabarecie Abakus, a w latach 70 rozpoczął współpracę z Telewizją Polską. Później w TVP prowadził teleturniej „Miliard w rozumie” (1993–2005) oraz Złoty interes (2003–2005), występował też w programie Fort Boyard.

 

W 1990 roku Weiss razem z Andrzejem Woyciechowskim stworzył Radio Zet. Prowadził tam program „Dzwonię do Pani, Pana w bardzo nietypowej sprawie” oraz „Wszystkie pytania świata”.

 

Jak czytamy na stronie radiostacji:

 

Janusz Weiss zmarł w piątek 10 marca 2023 roku. „Z głębokim żalem i w wielkiej rozpaczy zawiadamiamy, że 10 marca po ciężkiej walce z okrutną chorobą odszedł od nas Kochany Mąż, Wspaniały Tatuś, Człowiek Wielkiej Dobroci. Janusz Weiss” – napisał syn dziennikarza.

 

Zmarł w wieku 74 lat po długiej chorobie.

 

Komentarze