Janusze transferów: klub kupił piłkarza na podstawie WIKIPEDII. Prawda o „gwieździe futbolu” okazała się BOLESNA…

Rzeczywistość po raz kolejny przebiła wszelkie znane nam dowcipy i komedie. Znowu potwierdza się porzekadło, że to właśnie życie pisze najlepsze scenariusze. Hitem Internetu staje się wtopa litewskiego klubu FK Poniewież. Klub pochwalił się sprowadzeniem naprawdę nietuzinkowego zawodnika. A przynajmniej tak wynikało z Wikipedii…

 

Barkley Minguel-Panzo chyba nigdy nie myślał, że może dostać taką szansę od losu. Pochodzący z Angoli piłkarz grywał w niskich ligach Szwecji i Francji, częściowo w klubach amatorskich. Jednak jego biogram na internetowej encyklopedii znacząco odbiegał od rzeczywistości.

 

Zapisano w nim między innymi, że Panzo zaliczył piękny epizod w uznanym angielskim klubie Qeens Park Rangers! Panzo miał rzekomo strzelić w 45 bramek w 36 meczach. Urodzony snajper!

 

 

Jakby tego było mało, według Wikipedii Panzo grywał też regularnie w reprezentacji Angoli. Władze FK Poniewież oczarowane tym życiorysem bez wahania najęły czarnoskórego piłkarza! A co gorsza – podały fałszywy biogram dalej, informując kibiców, jakiego to cudownego zawodnika im sprowadzili.

 

Gdy sprawa wyszła na jaw Internet na Litwie i nie tylko, oszalał. Biogram Panzo został poszerzony m.in. o Real Madryt i New York Kicks! Klub tłumaczył się, że piłkarz tak naprawdę zrobił na nich świetne wrażenie w czasie testów, a podanie fałszywego biogramu to jedynie pomyłka, która nie miała wpływu na decyzję o zatrudnieniu sportowca.

 

 

Zobaczymy teraz czy Angolczyk tak samo oczaruje litewskich kibiców. Na pewno druga liga litewska to jego życiowy sukces! A dla Was, drodzy czytelnicy, niech to będzie ostrzeżenie, że na Wikipedii nie zawsze znajdują się prawdziwe informacje.

 

se.pl/ foto: twitter.comKomentarze