Jarosław Kaczyński z REKORDOWYM poparciem! Nie uwierzysz!

Prezes Prawa i Sprawiedliwości może być usatysfakcjonowany. Najnowszy sondaż Instytutu Pollster dla Super Expressu wskazuje, że Jarosław Kaczyński jest liderem numer jeden w PIS-ie. Wybory przewodniczącego w partii zbliżają się i wiadomo kto je wygra.

Od 18 lat

Jarosław Kaczyński już od 18 lat jest prezesem Prawa i Sprawiedliwości. Wygląda na to, że w tym względzie nic się nie zmieni. Najnowszy sondaż przeprowadzony przez Instytut Pollster pokazuje, że Kaczyński cieszy się wręcz gigantycznym zaufaniem zwolenników partii. Prezes PIS zaczął mówić o przejściu na polityczną emeryturę, ale wszystko wskazuje na to, że wyborcy żądają od niego, by dalej przewodniczył ugrupowaniu.

Lipcowy kongres

Jarosław Kaczyński będzie się ponownie ubiegał o stanowisko przewodniczącego Prawa i Sprawiedliwości. W lipcu na kongresie partii odbędą się wybory na prezesa PIS-u. Zwolennicy partii chcą, żeby to właśnie Jarosław Kaczyński ponownie stał się prezesem ugrupowania. Zaufaniem darzy go aż 60 procent wyborców tej partii. Jedynie 22 procent zwolenników Prawa i Sprawiedliwości nie chce, by Kaczyński ponownie został szefem tego ugrupowania.

Facebook/Prawo i Sprawiedliwość

Siła prezesa

Wielu ekspertów zastanawia skąd taka silna pozycja Jarosława Kaczyńskiego w partii? Od czego to zależy? Profesor Rafał  Chwedoruk, politolog, zaznacza, że wszystko ma swój początek w przeszłości. Chwedoruk w rozmowie z Super Expressem, powiedział:

Wielu wyborców PIS rozumie, że tylko model silnego przywództwa jest antidotum na owe problemy. Przywództwo Kaczyńskiego to w dużym stopniu permanentne granie różnymi frakcjami, nurtami.

Starsi wyborcy pamiętają silne podziały na prawicy w latach 90-tych. Źle wspominają tamte czasy i za wszelką cenę chcą tego uniknąć. Dla nich Jarosław Kaczyński jest gwarantem siły i porządku.

Źródło: Super Express

Zdjęcia:Facebook/Prawo i Sprawiedliwość

 Komentarze