Jasło: Emeryt dostaje „aż” ….. złotych EMERYTURY!

EMERYTURY

Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Jaśle udostępnił informacje na temat emerytury, jakie otrzymują mieszkańcy powiatu.

Jak się okazuje, na tym terenie są zarówno emerytury bardzo wysokie jak i niskie. Najniższe świadczenia to ok 1100 zł. jednak wymagane jest przepracowanie 20 lat (kobiety) i 25 lat (mężczyźni).

Tymczasem w Jaśle najwięcej pieniędzy co miesiąc wpływa na konto 72-letniego mężczyzny. Przepracował on niemal 45 lat swojego życia. Teraz dostaje miesięczne świadczenie w wysokości 11 419, 03 zł. miesięcznie.

Z kolei osoba, która dostaje najniższe świadczenie około półtora roku dostaje zaledwie kilka złotych emerytury. Oczywiście jest to uzależnione od lat pracy. Bo o ile emeryt z najwyższą stawką pracował czterdzieści pięć lat. O tyle ten z najniższą, przepracował tylko około półtora roku.

Tym samym nie powinno dziwić, że jeden dostaje jedenaście tysięcy złotych, czyli niezłą pensję. A świadczenie drugiego może starczyć na przysłowiowe „waciki”. Bowiem ten emeryt dostaje „aż” pięć złotych i osiem groszy emerytury.

Wydaje się, że przy takiej stawce, więcej wynoszą koszty biurokracji i obsługi oraz rozliczeń dotyczący tego świadczenia. Pewnie jednak formalnościom musi stać się zadość, a ów pan musi otrzymać „wypracowaną” emeryturę.

Niektórzy zatem liczą każdy grosz, podczas gdy innych stać na wiele. Na przykład >>> CZYTAJ: Ta KWOTA zwali Cię z nóg! Za MIESZKANIE w warszawskiej kamienicy zapłacili … MILIONÓW złotych! (FOTO)

 

na podst. naszemiasto.plKomentarze