Jedna dawka w Polsce, a druga w… Zamieszanie ze SZCZEPIONKAMI!

Jest zamieszanie ze szczepionkami. O co chodzi? Co się stało?

Na infolinię Rzecznika Praw Obywatelskich zadzwoniła kobieta, która zapytała, czy można zaszczepić się jedną dawką w Polsce, a drugą w Niemczech. Okazuje się, że sprawa nie jest jednoznaczna.

– Nie ma precyzyjnych przepisów regulujących tę kwestię, jednakże w praktyce może się to okazać dość kłopotliwe. Należy pamiętać o tym, że nie można zapisać się na szczepienie „komercyjnie” (odpłatnie). Nie można przyjechać do Polski, żeby się zaszczepić. Ogłoszony Narodowy Program Szczepień dokładnie określa, jakie grupy zawodowe (np. pracownicy medyczni, nauczyciele) mogą szczepić się w pierwszej kolejności, a także które osoby ze względu na wiek zostają dopuszczone do szczepienia – podali urzędnicy.

Najważniejsze jednak jest skierowanie na szczepienie. Możemy je otrzymać, gdy nasz rocznik zostanie dopuszczony do szczepienia lub chorujemy na chorobę przewlekłą, która upoważnia nas do zaszczepienia.

Zobacz także: TA grupa TEŻ zostanie zaszczepiona! Jest decyzja!

W Narodowym Programie Szczepień jest podane, że obcokrajowcy pracujący w Polsce mogą zostać zaszczepieni w grupach w etapach 0-III.

Utrudnieniem może być jednak tzw. „paszport szczepionkowy”. Nad takim dokumentem, stwierdzającym zaszczepienie, wciąż trwają prace.

Podsumowując, teoretycznie zaszczepienie w dwóch różnych krajach nie jest zabronione, ale może okazać się trudne do wykonania.

Zobacz także: Zmiany w sprawie lekcji RELIGII? Szykuje się REWOLUCJA?!

Fot. Pixabay

Źródło: RPOKomentarze