Jedna z imprez masowych w Polsce zamknięta przez koronawirus. To pierwszy taki przypadek.

Pierwsza impreza masowa w Polsce zamknięta dla publiczności. Powodem jest koronawirus.

Intel Extreme Masters Katowice, impreza e-sportowa, będzie zamknięta dla publiczności. Powodem jest koronawirus, a raczej niebezpieczeństwo rozprzestrzenienia się go w miejscu w którym przebywa tak sporo ludzi. To pierwszy taki przypadek w Polsce.

 

W Polsce nadal nie ma potwierdzonego przypadku zarażenia koronawirusem. Obawa przed epidemią jest dość spora, dlatego podejmuje się kroki bezpieczeństwa. Nad e-sportową imprezą oraz targami wisiało nawet widmo odwołania. Z udziału w wydarzeniu wycofał się m.in. sponsor tytulrany firma Intel, ale ostatecznie postanowiono je przeprowadzić w planowanym terminie. Niestety, decyzją Wojewody Śląskiego Jarosława Wieczorka bez udziału publiczności.

 

ZOBACZ TAKŻE: TYLE zarabia większość Polaków. Kwota naprawdę dziwi.

 

„Turniej zostanie przeprowadzony i wyemitowany zgodnie z planem, ale niestety bez udziału gości z zewnątrz. Jest nam niezmiernie przykro z powodu kibiców i graczy” – napisano w komunikacie Intel Extreme Masters.

 

Impreza miała rozpocząć się już jutro rano. Widzowie, którzy chcieli uczestniczyć w tegorocznej edycji finałów Intel Extreme Maters, wzięli urlop, wydali pieniądze na transport i nocleg oraz zameldowali się w hotelach. Informacja o tym, że na turniej nie będą mieli wstępu widzowie, rozzłościła kibiców. Organizator zwróci pieniądze za bilety na sam event. Oszuści próbują wykorzystać nieuwagę osób i sprzedają bilety po okazyjnej cenie w wysokości 10-15 złotych na platformie allegro. Nie dajcie się zwieść!

 

 

fot. pixabayKomentarze