JEST decyzja rządu! OTWIERAJĄ SIĘ kolejne placówki!

Jest decyzja rządu. Właśnie otwierają się kolejne placówki! Jakie?

Rada Ministrów zdecydowała, że od tego poniedziałku zostają otwarte placówki dziennego wsparcia dla dzieci i młodzieży. To 1,2 tys. punktów w całym kraju.

– To bardzo ważne placówki w systemie wsparcia rodziny, które nie tylko są miejscami organizacji czasu wolnego dzieci po lekcjach, ale prowadzą również specjalistyczną pomoc, w tym zajęcia socjoterapeutyczne, terapeutyczne, korekcyjne czy kompensacyjne. Przyjęliśmy rozporządzenie, dzięki któremu od 15 lutego placówki będą mogły wrócić do normalnej pracy – powiedziała minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Zobacz także: ROZPUSTA w TVP przez „Sanatorium miłości”! Co na to Jacek Kurski?!

Fot. Pixabay

Chodzi o rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 11 lutego 2021 r., zmieniające rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

W Polsce mamy 1,2 tys. placówek wsparcia. Są one prowadzone przez gminy lub powiaty. Chodzi do nich 54 tys. dzieci.

Takie punkty wspierają rodziców w wychowywaniu najmłodszych, np. zapewniając zajęcia czy po prostu opiekę po lekcjach.

To kolejne otwarte miejsca, np. po kinach, teatrach i stokach narciarskich.

Widać, że rząd stopniowo luzuje obostrzenia. Pytanie, na jak długo? Czy epidemia odpuszcza? Czy możemy już być spokojni? Jakie będą kolejne decyzję rządu? Tego dowiemy się niebawem. Na razie pozostaje cieszyć się z kolejnych otwartych placówek.

Zobacz także: SKANDAL ze szczepieniami! Pominięto WAŻNĄ grupę!

Fot. Pixabay

Źródło: MRiPSKomentarze