Jest NAJNOWSZE ostrzeżenie IMGW w sprawie pogody! Brzmi NIEPOKOJĄCO!

Pojawiło się najnowsze ostrzeżenie IMGW w sprawie pogody! Brzmi bardzo niepokojąco! Co się może stać?

Aktualnie natężenie opadów śniegu trochę osłabło. Na północy i zachodzie jednak jeszcze występują opady. W najbliższym czasie zachmurzenie będzie duże z przejaśnieniami.

– Miejscami opady śniegu, punktowo na krańcach północnych i południowych kraju o natężeniu umiarkowanym i tam prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej o około 5 cm. Temperatura maksymalna od -10°C do -1°C. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem okresami dość silny, w porywach do 60 km/h, północno-wschodni i północny. Wiatr na północy kraju może powodować zawieje i zamiecie śnieżne. Wysoko w górach porywy wiatru do 100 km/h powodujące zawieje i zamiecie śnieżne – podało IMGW.

Zobacz także: Dostał szczepionkę i ZMARŁ! Lekarze rozkładają ręce!

Fot. Pixabay

Minionej doby mieliśmy bardzo trudne warunki pogodowe. Wiało, padało i było zimno! To był prawdziwy armagedon. Na szczęście jest już spokojniej. W trakcie doby największy przyrost pokrywy śniegu był w Zamościu – 15 cm,  a także w Toruniu i Suwałkach – 10 cm.

IMGW wydało właśnie najnowsze ostrzeżenie. Brzmi niepokojąco, a dotyczy kierowców! Co napisano w komunikacie?

– UWAGA – IMGW-PIB apeluje o rozwagę na drodze oraz dostosowanie prędkości do panujących warunków pogodowych. Mamy jedno życie, jedno zdrowie i szanujmy je, tak jak i zdrowie innych – podał Instytut Metrologii i Gospodarki Wodnej.

Zobacz także: Magda Gessler OSZALAŁA?! TE ceny zwalają z nóg!

Weźmy sobie te słowa do serca! Uważajmy na drodze! Jest naprawdę niebezpiecznie.

Fot. Pixabay

Źródło: IMGWKomentarze