Jest najnowszy sondaż partyjny! Nie brakuje zmian poparcia

Portal DoRzeczy.pl opublikował sporządzony dla niego przez pracownie Estymator najnowszy sondaż partyjny. Tym samym jest to ostatnie badanie poparcia w tym roku. Nie brakuje w nim zmian w porównaniu z ostatnimi zestawieniami.

 

Ostatnie sondaże partyjne były wyjątkowo zmienne. Szczególnie rozkład poparcia dla Prawa i Sprawiedliwości nie był stabilny. Jedne badania dawały mu blisko 40 proc., ale były też takie według, których partia rządząca miałaby mieć 24 proc.

 

Najnowszy sondaż partyjny sporządzony przez pracownie Estymator dla portalu Do Rzeczy daje PiS-owi 39,2 proc. Według tych danych partia rządząca bardzo pewnie prowadzi wśród innych ugrupować. Na drugim miejscu plasuje się Koalicja Obywatelska, na którą swój głos oddałoby 23,6 proc. respondentów. Podium zamyka Polska 2050 Szymona Hołowni z poparciem na poziomie 12,9 proc.

 

Od dłuższego czasu we wszystkich sondażach to właśnie te partie znajdują się na podium. Tuż za nimi jest Lewica, na którą chce głosować 10,9 proc. ankietowanych.

 

Do Sejmu weszłoby jeszcze Polskie Stronnictwo Ludowe. Ono według sondażu ma mieć 7,4 proc. poparcia. Poza izbą niższą znalazłaby się natomiast Konfederacja. Na to ugrupowanie zagłosowałoby 4,8 proc. ankietowanych. Pozostali badani wybraliby inne partie polityczne.

 

Badanie przeprowadzone zostało metodą CATI w dniach 28-29 grudnia 2020 r. Pracownia Estymator do sporządzenia sondażu skorzystała z odpowiedzi 1031 dorosłych osób.

 

Foto: You Tube/ Na Temat.pl (zrzut ekranu)Komentarze