Jest najnowszy sondaż partyjny! Wyniki wyjątkowo zaskakujące!

Pracownia IRBIS przeprowadziła dla Onetu najnowszy sondaż. Jego wyniki mogą zaskakiwać. Wykazują one jeszcze inny rozkład poparcia niż dwa wcześniejsze badania. Najwięcej niespójności jest w procencie chętnych głosujących na rządzącą partię. 

 

To już trzeci sondaż w ostatnim czasie. Pierwszy był ten sporządzony przez Instytut Badań Pollster. Wykazywał on ogromną przewagę Prawa i Sprawiedliwości nad pozostałymi partiami. Według niego ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego cieszyło 40 proc poparciem. Na drugim miejscu była Koalicja Obywatelska, na którą głosować miałoby 25 proc. respondentów.

 

Kolejnym sondażem był ten stworzony przez Kantar. On obalał hegemonie PiS-u i dawał mu tylko 25 proc. poparcia. Według tych badań tyle samo respondentów miało głosować na Koalicję Obywatelską.

 

Teraz opublikowany został już trzeci sondaż. Tym razem sporządziła go pracownia IRBIS dla Onetu. Jak z niego wynika na partię Jarosława Kaczyńskiego zagłosowałoby 33 proc respondentów. Koalicje Obywatelska popiera natomiast 22,3 proc.  Polskę 2050 Szymona Hołowni plasującą się na trzecim miejscu 11 proc. ankietowanych.

 

Bezpośrednio za podium plasować ma się Lewica z poparciem 7,1 proc. Próg wyborczy według tego badania przekracza jeszcze tylko PSL. Na niego zagłosować miałoby 6,1 proc. ankietowanych. Poniżej progu znajduje się natomiast Konfederacja oraz Agrounia. Na tych pierwszych zagłosowałoby 4,9 proc. respondentów, a na drugich 2 proc.

 

Niezdecydowanych na kogo zagłosować wśród respondentów nie brakowało. Odpowiedzi „nie wiem” udzieliło 13,5 proc. ankietowanych. Badanie zostało przeprowadzone 16 grudnia bieżącego roku.

 

Źródło: Onet

Foto: You Tube/ Na Temat (zrzut ekranu)Komentarze