Jest najstarszym mężczyzną na świecie! Nigdy nie zgadniecie ile ma lat!

Mieszkający w Domu Spokojnej Starości w Nigacie (Japonia) Chitetsu Watanabe został oficjalnie uznany najstarszym mężczyzną na świecie. Leciwy staruszek został wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa i otrzymał pamiątkowy dyplom upamiętniający to wydarzenie.

Chitetsu Watanabe skończy w tym roku 113 lat. Mężczyzna pod względem przeżytych lat przebił swojego rodaka, Masazo Nonake, który zmarł miesiąc temu. Dzięki temu mieszkający w Domu Opieki Społecznej w Nigacie staruszek został uznany najstarszym mężczyzną na świecie. Z tej okazji w placówce zorganizowano ceremonię wręczenia pamiątkowego dyplomu i dokonano oficjalnego wpisu w Księdze Rekordów Guinnessa. Podczas podniosłej uroczystości nie zabrakło dziennikarzy, którzy prosili 113-latka, aby zdradził im sekret swojej długowieczności.

 

ZOBACZ:Jest najstarszą osobą na świecie! „Sekretem długowieczności jest dobry (…)”!

 

Według Japończyka kluczem do tego jest dobry humor nawet gdy jest źle. Pan Watanabe przyznał, że należy „nigdy się nie wściekać i zawsze mieć uśmiech na twarzy”. O tym, że jubilat zawsze był pogodnym człowiekiem zaświadczyła jego synowa. Kobieta przyznała, że odkąd go zna, a znają się już 50 lat, nigdy nie widziała, aby jej teść na kogoś krzyczał, czy się denerwował. Japończyk przyszedł na świat 5 marca 1907 roku w Joetsu. Jego rodzice byli rolnikami. W młodości pracował jako urzędnik państwowy, nawet po przejściu na emeryturę pozostawał aktywny fizycznie, dużo spacerował i uprawiał ogród z drzewkami bonzai.

 

ZOBACZ TAKŻE:JEST NAJSTARSZĄ MODELKĄ ŚWIATA, a jej FIGURA wciąż POWALA! Nie zgadniesz ILE MA LAT!

 

źródła: o2.pl, foto: youtube.com

 

 

 

 Komentarze