Jest ostateczna decyzja ws. Pawła Królikowskiego!

Jest ostateczna decyzja w sprawie aktora Pawła Królikowskiego. Wielu nie chce komentować sprawy. Fani są w szoku.
Aktor Paweł Królikowski pod koniec grudnia 2019 roku trafił do szpitala. Artysta znalazł się na oddziale onkologii jednego z placówek położnych na warszawskim Bródnie. Artysta przeszedł m.in. zabieg usunięcia krwiaka pooperacyjnego. Wszystko to związane z przeprowadzoną kilka lat temu operacją usunięcia tętniaka mózgu. Jednak stan aktora nadal nie pozwolił na opuszczenie szpitala. Teraz podjęto decyzję.
Ciężki stan zdrowia Pawła Królikowskiego nie ułatwiał podjęcia optymalnej decyzji. Jednak teraz już wiadomo, co się wydarzy. Paweł Królikowski niestety…

… nie będzie już najprawdopodobniej sprawował funkcji prezesa Związku Artystów Scen Polskich. Aktor był zmuszony zrezygnować ze względu na stan zdrowia. Wszyscy są jednak zgodni – swoje obowiązki wykonywał perfekcyjnie.


– Musimy spotkać się i ustalić komunikat prasowy
– powiedziała Faktowi  wiceprezes ZASP-u Małgorzata Kożuchowska.

Faktowi udało się także porozmawiać z Izabelą Kuzyszyn, kobieta jest odpowiedziałam za komunikację. Sprawy jednak komentować nie chce.

– Oficjalne stanowisko podamy, kiedy rezygnacja zostanie przyjęta. Ma to nastąpić w marcu – powiedziała na łamach faktu.

Stowarzyszenie ZASP powstało w 1918 r.  Była to organizacja zrzeszająca aktorów z trzech zaborów. Pierwszym prezesem  stowarzyszenia w latach 1919-20 był Józefa Śliwickiego. Z kolei statutu organizacji  opracowywali m.in. Stefan Jaracz, Juliusz Osterwa i Aleksander Zelwerowicz. W 1928 r. wybudowany został Dom Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie.  Projekt sfinansowano ze składek członkowskich. W trakcie wojny ZASP został organizacją konspiracyjną.  Następnie w 1940 roku wydano oficjalny zakaz dla aktorów. Nie mogli oni brać udziału  w imprezach artystycznych, które organizowali Niemcy.

 Komentarze