Jest PLAN lekcji klasy disco polo! Zenek Martyniuk będzie…

Jest PLAN lekcji klasy disco polo! Pierwsza w Polsce szkoła o tym nietypowym profilu nauczania powstała w liceum w Michałowie. Król muzyki tanecznej, Zenek Martyniuk może czuć się zagrożony. 

 

 

Jest PLAN lekcji klasy disco polo! 

 

 

 

Burmistrz Michałowa kilka miesięcy temu podjął decyzję o stworzeniu innowacyjnej placówki edukacyjnej – liceum o profilu disco polo. Początkowo brano pod uwagę stworzenie klas zawodowych, niestety nie był to najlepszy pomysł. Placówka w Michałowie ma za sobą ponad 70-letnią tradycję. Włodarz zasięgnął opinii specjalistów i zaproponował liceum o profilu… disco polo. Pomysł ten spotkał się z ogromnym zainteresowaniem młodzieży oraz krytyką wśród innych środowisk. 

 

 

 

 

Jaką szkołę zatem stworzyć na Podlasiu? Jeśli hutnicza to na Śląsku, bo Śląsk to górnictwo, jeżeli morska – to Gdańsk, Gdynia, Szczecin. A Podlasie to? Z czego jesteśmy silni i kojarzeni w całym kraju? Co jest atrakcyjne dla młodzieży i jest jednocześnie dobrym sposobem na życie? Pierwsza w Polsce szkoła disco polo – przekonywał Marek Nazarko, burmistrz Michałowa. 

 

 

 

 

Jakie zajęcia znajdą się w planie lekcji? 

Uczniowie liceum będą uczęszczali na zajęcia z muzyki, historii muzyki, a także zajęcia wokalne, instrumentalne i taneczne. Na zajęciach pozalekcyjnych realizowane będą warsztaty oraz zajęcia praktyczne z artystami muzyki tanecznej. 

 

 

 

 

Oprócz tego zaoferujemy również uczniom możliwość poznania tajnik DJ-ingu i zawodu prezentera muzycznego – zapewniają przedstawiciele placówki edukacyjnej. 

 

 

Jednym z wykładowców michałowskiego liceum będzie wokalista zespołu „Boys”, Marcin Miller. 

 

 

 

 

– Jako przyszły wykładowca jestem dość poważnym człowiekiem(…)Wiem, że na scenie widzicie mnie jako energicznego chłopaka, za którego chcę uchodzić, ale mam już swoje lata, zespół Boys będzie obchodził 30-lecie działalności, będę starał się jak najbardziej być dla tej młodzieży, odpowiadać na pytania. Pewnie uczniowie będą chcieli zapytać, czy jest jakiś przepis na hit, jak zachowywać się na scenie i jeśli tylko będę mógł tę wiedzę przekazać – będę ją przekazywać. Jeśli uczniowie będą mnie słuchać, to będę dla nich, jeśli będą we mnie rzucać papierami, to trudno – przekonywał młodzież muzyk. 

 

Źródło: Poranny.pl

Zobacz również: Igrzyska olimpijskie w Tokio zagrożone!? Jest oficjalne potwierdzenie!

 Komentarze