Jest pozew przeciwko TVP! Poszło o film…

TVP została pozwana do sądu! Poszło o film! O co chodzi?

Materiał pt. „Inwazja” został wyemitowany w TVP przed wyborami w 2019 r. i był skierowany przeciwko środowisku LGBT.

Zobacz także: UWAŻAJ! Oszuści chcą przejąć Twoją…

– Naruszał również ich godność, nieprawdziwie wiążąc z pedofilą i rzekomym dążeniem do jej legalizacji. Łamał też zakaz emisji przekazów sprzecznych z prawem, dyskryminujących i nawołujących do nienawiści oraz zobowiązujących media publiczne do bezstronności i pluralizmu. W „Inwazji” przekroczono granice wolności wypowiedzi, która nie chroni informacji nieprawdziwych, naruszających dobre imię innych osób – uzasadnia Adam Bodnar, Rzecznik Praw Obywatelskich.

Do sądu trafił wniosek Kampanii Przeciw Homofobii o naruszenie dóbr osobistych przeciw TVP S.A. Z treścią pozwu zgadza się RPO.

„Inwazja” opierała się na prowokacji dziennikarskiej. Źródłem były fragmenty nagrań, które zarejestrowała pracownica TVP. Miała ona współpracować z KPH.

Zobacz także: SZOKUJĄCA emerytura znanej aktorki! Ludzie nie dowierzają!

– Materiał zawierał m.in. fragmenty dostępnych publicznie nagrań z zagranicznych parad równości oraz fragmenty wypowiedzi osób publicznych, dotyczące m.in. edukacji seksualnej, osób LGBT i rzekomych zagrożeń związanych z ich działalnością na rzecz równouprawnienia – od negatywnego stosunku do katolików, po ich powiązanie z pedofilią – dodaje.

Co dalej z tą sprawą? Co na to sąd? Czas pokaże.

Zobacz także: SZOKUJĄCA emerytura znanej aktorki! Ludzie nie dowierzają!

Fot. Pixabay

Źródło: RPOKomentarze