Jest WAŻNA decyzja rządu! Chodzi o nasze DANE!

Jest bardzo ważna decyzja rządu! Chodzi o nasze dane! Co się stało?

Rada Ministrów zdecydowała właśnie o przyjęciu Programu Otwierania Danych na lata 2021 – 2027. To bardzo ważny krok. Co dla nas oznacza?

Zobacz także: PILNE! Od SOBOTY NOWE OBOSTRZENIA! JEST pełna lista!

– Dzięki strategii dotyczącej otwierania danych realizowanej konsekwentnie od 2016 roku Polska przesunęła się najpierw z zastanej pozycji obserwatora do grupy ”szybko awansujących”, a następnie zdobyła status jednego z liderów w europejskim rankingu otwierania danych. Chcemy kontynuować ten kierunek zmian, stąd nowy Program Otwierania Danych na lata 2021 – 2027 – powiedział Adam Andruszkiewicz, sekretarz stanu w Kancelarii Premiera.

Program Otwartych Danych jest przeznaczony dla jednostek administracji rządowej, podległych i nadzorowanych, KPRM i Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego, a także innych podmiotów, które przechowują dane.

– Program poszerza projekt ustawy o otwartych danych i ponownym wykorzystywaniu informacji sektora publicznego o praktyczne i techniczne mechanizmy otwierania danych na poziomie administracji rządowej. Realizacja Programu przyczyni się do wzrostu podaży i poprawy jakości danych na portalu dane.gov.pl, niezbędnych do budowy innowacyjnych usług, aplikacji i innych produktów, w tym na potrzeby nowych technologii – dodał

Program jest kontynuacją obecnie obowiązującej polityki otwierania danych publicznych.

Program Otwierania Danych na lata 2021-2027 jest już opublikowany w Monitorze Polskim.

Zobacz także: TEJ firmie grozi OLBRZYMIA kara! Chodzi o NIEUCZCIWE praktyki!

Źródło: Ministerstwo Cyfryzacji

Fot. PixabayKomentarze