NA JĘZYKACH! Czy masz czarny, włochaty język?

Myjesz zęby po każdym posiłku, codziennie używasz nici dentystycznej i specjalistycznego płynu do płukania jamy ustnej? Super! Niestety to tylko połowa sukcesu. Aby osiągnąć zdrowy i biały uśmiech nie możesz zapominać również o porządnym wymyciu języka. W jamie ustnej znajduje się ponad 700 różnych gatunków bakterii. Większość z nich nie zagraża naszemu zdrowiu. Jeżeli jednak stopniowo namnażają się na dziąsłach czy języku, zaczynają być niebezpieczne.

Co się dzieje, kiedy nie myjesz języka?

Nieprzyjemny zapach z ust jest pierwszym skutkiem ubocznym nieszczotkowania języka. To efekt gromadzenia się bakterii na jego powierzchni. Stosowanie płynu do płukania jamy ustnej czy sprayu odświeżającego oddech pomaga, ale tylko na chwilę. Pamiętaj wymyj język.

Ponadto, kiedy nie szczotkujesz języka powłoka zwana biofilmem składająca się z bakterii, resztek żywności i martwych komórek skóry zakrywa kubki smakowe. W rezultacie pojawiają się problemy z odczuwaniem nawet najbardziej wyrazistego smaku.

Czarny, włochaty język jako skutek uboczny niemycia języka to nie żart. Odkładanie się resztek pożywienia i napojów sprawia, że narząd ten staje się ciemny i wygląda jak owłosiony, co jest przyczyną cuchnięcia z ust.

Bakterie, które gromadzą się na języku, mogą rozprzestrzeniać się  na zęby i dziąsła. W efekcie u osób pomijających język pojawia się stan zapalny, co jest powodem choroby przyzębia.

Chcesz mieć zdrowy i piękny uśmiech. Szoruj zęby i nie zapominaj o umyciu języka. Pamiętaj, właściwa higiena jamy ustnej jest bardzo ważna.

MM

 Komentarze