JKM nie chce, żeby Wielka Brytania wyszła z UE!

Europoseł Janusz Korwin-Mikke, prezes partii KORWiN, przyznał na Facebooku, że wolałby, żeby Wielka Brytania pozostała w Unii Europejskiej.

„Nic nie pisałem o Brexicie – i nie bez kozery. Bo jest problem. Z mojego egoistycznego punktu widzenia lepiej, by UK nie wystąpiło z UE – bo Anglia w Unii byłaby zadrą, blokującą zresztą niektóre pomysły federastów. Brexit oznacza całkowite oddanie nas na łaskę państw Osi Berlin-Paryż” – napisał Janusz Korwin-Mikke na swoim Facebooku. „Natomiast jako Anglik czy poddany Królowej Polak oczywiście głosowałbym egoistycznie za Brexitem. Brexit znacznie polepszy sytuację Polaka na Wyspach. Nie koniecznie sytuację tych, którzy dopiero chcą tam przyjechać” – tłumaczył polityk.

Podobnego zdania jest prof. Adam Wielomski, który na łamach „Najwyższego CZAS-u!” postawił tezę, że po wyjściu Wielkiej Brytanii niemiecka potęga w ramach UE nie będzie już przez nikogo blokowana. „Dziś, w ewentualnym sojuszu z Francją, Wielka Brytania jest jeszcze zdolna skutecznie sprzeciwić się niemieckiej dominacji w UE (…) i skutecznie zablokować niemiecką wolę ‘poszerzania’ integracji, czyli budowy superpaństwa zdominowanego przez Berlin” – napisał prof. Wielomski, dodając, że „bez Wielkiej Brytanii na kontynencie nie będzie już nikogo, kto powstrzymywałby dalsze procesy integracji politycznej i prawnej”.

Zobacz także: Korwin-Mikke o śp. L. Kaczyńskim: To zdrajca

Natalia W.

 Komentarze