Joe Biden podjął pierwsze decyzje! Cofa on politykę Donalda Trumpa!

W środę wieczorem Joe Biden został zaprzysiężony na prezydenta USA. Kilka godzin po tym nowa głowa Stanów Zjednoczonych postanowiła podjąć szereg decyzji. Wiele z nich cofało politykę Donalda Trumpa.

 

W środę wieczorem czasu polskiego swoje zaprzysiężenie na prezydenta Stanów Zjednoczonych miał Joe Biden. Wraz z nim przysięgę złożyła Kamala Harris, która została wiceprezydentem USA. Jest ona pierwszą kobietą w historii na tym stanowisku. Podczas całej ceremonii hymn Stanów Zjednoczonych odśpiewała Lady Gaga.

 

Kilka godzin po zaprzysiężeniu Joe Biden postanowił udać się do swojego Gabinetu Owalnego. Tam rozpoczął swoją pracę od podpisania 17 dokumentów w większości cofających politykę Donalda Trumpa.

 

„Zacznę od dotrzymania obietnic, które złożyłem Amerykanom” – powiedział Joe Biden.

Nowy prezydent Stanów Zjednoczonych wstrzymał m.in. finansowanie muru granicznego pomiędzy Meksykiem a USA. Poza tym przyjął postępową politykę w zakresie środowiska i różnorodności, a także uchylił zakaz podróżowania skierowany do krajów w większości muzułmańskich.

 

Przywódca USA cofnął decyzje Trumpa o wycofaniu Stanów Zjednoczonych z WHO oraz paryskiego porozumienia klimatycznego. Biden wprowadził również nakaz noszenia maseczek w budynkach federalnych. Powołał także koordynatora ds. walki z pandemią.

 

Wobec tego potwierdziły się zapowiedzi pracowników Bidena, którzy twierdzili, że pierwsze decyzje nowego prezydenta będą mierzyły w politykę Donalda Trumpa.

 

Źródło: Do Rzeczy

Foto: You Tube/ Radio Tok FM (zrzut ekranu)Komentarze