Już wiadomo JAK BĘDĄ WYGLĄDAŁY LEKCJE W SZKOŁACH! GIS podał wytyczne!

Główny Inspektorat Sanitarny podał wytyczne dotyczące tego jak będą wyglądały zajęcia w szkołach.

Od 25 maja szkoła podstawowa zostanie otwarta dla uczniów z klas 1-3. To właśnie najmłodsi będą mieli szansę uczestniczyć w zajęciach opiekuńczo wychowawczych w szkołach. Wiele osób zastanawia się w jaki sposób będą one funkcjonowały? Jak się okazuje, placówki muszą sprostać niemałemu wyzwaniu. Główny Inspektorat Sanitarny podał wytyczne dotyczące zajęć i sposobu ich przeprowadzania, a także kwestii bezpieczeństwa jakie należy przestrzegać.

 

ZOBACZ TAKŻE:Nie żyje najmłodsza osoba chora na COVID w Polsce! Miała zaledwie…

Wytyczne GIS dla szkół podstawowych

Główny Inspektorat Sanitarny opracował cały szereg wytycznych, które mają być wdrożone w placówkach szkolnych. Katalog zaleceń został przygotowany w oparciu o konsultacje z ministerstwem zdrowia i z ministerstwem edukacji narodowej.

 

 

Według GIS najważniejszą zasadą jest przydzielenie jednego nauczyciela na jedną grupę uczniów. Nauczyciel wraz z uczniami przebywać będzie w jednej sali, dzięki czemu kontakt z innymi nauczycielami będzie ograniczony. W zajęciach w tym samym czasie może uczestniczyć tylko 12 dzieci. Na jednego ucznia przypadać ma co najmniej 4 metry kwadratowe sali lekcyjnej, przez co ławki oddalone będą od siebie w odległości co najmniej 1,5 metra. Wraz z powrotem do szkół uczniowie nie będą mogli wymieniać się przyborami szkolnymi. Wszystko po to by ograniczyć ewentualne rozprzestrzenianie się wirusa.

 

 

Do innych zaleceń należą także ograniczenia dotyczące zajęć WF w sali gimnastycznej. W niej mogą jednocześnie przebywać maksymalnie dwie grupy uczniów. Natomiast wszystkie sprzęty, które użyli uczniowie mają być za każdym razem dezynfekowane. Ważne jest także zachowanie dystansu pomiędzy uczniami.

 

Pozostałe zasady dotyczące m.in. higieny

GIS zwraca uwagę na to by przestrzenie wspólne takie jak łazienki, korytarze, hole na bieżąco sprzątać i odkażać. Zaleca się także by dzieci odkażały ręce jeszcze przed wejściem do szkoły.

Wszystkie wytyczne możecie znaleźć na stronie Głównego Inspektoratu Sanitarnego pod adresem: www.gis.gov.pl/dla-szkol-i-dzieci/

 

źródło: money.pl, GIS, fot. pexels

 Komentarze