K. Berkowicz: „Trzeba znieść podatek od spadków!”

Konrad Berkowicz

Konrad Berkowicz (koło poselskie Konfederacja) nie ma wątpliwości, że państwo nie powinno ingerować w nie swoje sprawy. Mówi, że trzeba znieść podatek od spadków.

 

Kilka dni temu w Sejmu odbyło się pierwsze czytanie projektu ustawy Platformy Obywatelskiej, który nieco zmienia dotychczasową ustawę o spadku i darowizn. Główną zmianą jest np. propozycja, aby dzieci z domów dziecka czy przebywające w rodzinach zastępczych były zwolnione od konieczności odprowadzenia podatku jeśli darczyńcą była rodzina zastępcza lub osoba, która prowadziła rodzinny dom dziecka.

 

 

Konrad Berkowicz, gdy wszedł na sejmową mównicę zadeklarował, że Konfederacja poprze projekt Platformy Obywatelskiej. Mówił:

 

Jak w ogóle można było wpaść na to, by w momencie, gdy jakaś osoba wręcza coś drugiej osobie, państwo kładzie na to łapę i pobiera haracz? Jak można coś takiego robić? Państwo wysyła jasny sygnał: nie dawajcie, bo będzie wam zabrane

 

Berkowicz również zwrócił uwagę na to, że polska skarbówka ściga nowożeńców, aby zapłacili podatek od darowizn, jakie otrzymali od swoich gości na przyjęciu weselnym. Jak mówi Berkowicz:

 

To, że ludzie sobie pomagają, jest za każdym razem opodatkowywane przez państwo. I pary weselne rzeczywiście są ścigane. Trzeba znieść podatek od spadków i darowizn również w przypadku wesela

 

Z pewnością Prawo i Sprawiedliwość nie pójdzie na propozycję posła Berkowicza. Bo jednak za coś trzeba utrzymać ponad stu wiceministrów. I dać bąbelkom 500 złotych.

 

ZOBACZ: Maciej Stuhr: „Pokazaliście faka niepełnosprawnym!”

 

Źródło: YTKomentarze